Instagram'dan dava edilmek mümkün mü?

wraithistaken

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, Instagram'da bir fake hesap açıp tanımadığım bir kızın fotoğrafını profilime koymuştum. Kız bugün bana mesaj yoluyla ulaştı ve savcılığa başvuracağını hatta karakola gideceğini söyledi. Ben hesaptan tüm bilgilerimi kaldırdım ve hesaba ait olan mailimi de sildim. Hesabı da sildim. Ayrıca belirtmek isterim ki reşit değilim. Merak ettiğim şey bu kız gerçekten hesaplardan tüm bilgilerimi ve hesabı silmeme rağmen beni dava edebilir mi?

Öncelikle merhaba, Instagram'da bir fake hesap açıp tanımadığım bir kızın fotoğrafını profilime koymuştum. Kız bugün bana mesaj yoluyla ulaştı ve savcılığa başvuracağını hatta karakola gideceğini söyledi. Ben hesaptan tüm bilgilerimi kaldırdım ve hesaba ait olan mailimi de sildim. Hesabı da sildim. Ayrıca belirtmek isterim ki reşit değilim. Merak ettiğim şey bu kız gerçekten hesaplardan tüm bilgilerimi ve hesabı silmeme rağmen beni dava edebilir mi?
Yahu tanımadığın bir kızın fotosunu niye koyuyorsun profil resmine? Hakkı var dava açmaya.

Aynen bak sildin her şeyden kurtuldun. Bilgilerine tabii ki ulaşabilir. Umarım gereken cezayı alırsın.

Tck 136;
Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Hem hukuka uygun verinin ele geçirilmesi ve yayılması söz konusu olabileceği gibi hukuka aykırı elde edilmiş bir verinin de ele geçirilmesi ve yayılması da mümkündür.

Yeni konular

Geri
Yukarı