Insurgency: Sandstorm FPS düşme sorunu

DenizG101

Hectopat
Oyunda sürekli FPS düşüyor. Oyun ilk betasını yayınladığında oyunda 26 FPS alıyordum ve iade etmiştim ama aradan bir süre geçtikten sonra ikinci beta'da FPS artışı olduğunu söylediler. Ben de satın aldım denedim ve aynen dedikleri gibi olmuş. 26 olan FPS değeri şu an 46 civarlarında fakat oyunu oynayamıyorum. Böyle bir FPS düşüşü olamaz. FPS değeri sürekli 0'a kadar düşüyor ardından 46'ya geri çıkıyor. Oyunu kapattıktan sonra görev yöneticisine baktığımda disk kullanımı %99 oluyor bununla bir ilgisi olabilir mi? Yoksa bu oyunla alakalı bir durum mu? Eke MSI Afterburner değerlerini çektiğim videoyu bırakacağım.

Sistemim;
  • i7 3630QM
  • GT640M 2 GB VRAM (frekans değeri overclock ile 759'dan 844'e çekildi)
  • 8 GB 1600 MHz

MSI Afterburner video;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

bc.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS'in 0'a düşmesi ve disk kullanımının tavan yapmasından, bu sorunun doğrudan HDD kaynaklı olduğu gözüküyor. HDD değişmeli ya da SSD'ye geçilmeli.

FPS'in 0'a düşmesi ve disk kullanımının tavan yapmasından, bu sorunun doğrudan HDD kaynaklı olduğu gözüküyor. HDD değişmeli ya da SSD'ye geçilmeli.
@Asım Demir Bu sorun sadece bu oyunda var. Bilgisayarımı bu oyundan 2 kat daha fazla zorlayacak oyunlar oynadım ama hiçbir zaman FPS drop almamıştım. Oyun beta'da olduğu için bu sorun oluyor olabilir mi? yoksa kesin olarak benim HDD yüzünden mi kaynaklanıyor? birde youtube'da gezerken şu videoya den geldim benimle aynı soruna sahip birisi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birde oyun içinde disk kullanımını nasıl görebilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı