Intel 13. nesil için DMV Intel Rapid Storage Technology (IRST) sürücü kurulumu

doluog

Decapat
Daha fazla  
13. nesil işlemcili Asus Rog serisi bir laptop aldım. Bilen bilir, BIOS'ta DMV özelliği aktiften disk görünmüyor. 10, 11 ve 12. nesiller için windows kurulumu sırasında usb içerisine koyulan IRST driverı ile diskler görünür hale gelebiliyordu fakat 13. nesil için böyle bir driver yok. İnternette hiçbir yerde bu konuya açıklık getirilmemiş. Asus'un driver sitesinde de bu Exe'yi paylaşmışlar ama windows kurulumu sırasında ben bunu nasıl kurayım? Kafam tamamen karışık.

intel 13. nesil driverı bu şekilde paylaşılmış ama dediğim gibi inf dosyası olmadan bunu nasıl kurabilirim ki?

1678499310422.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruna çözüm bilen var mı? Rog strix g16 g614jv için windows 11 kuramıyorum sürücü gözükmüyor..
Çözdüm sonunda.
Resmi Desteği | ROG Türkiye modelinizi seçip "Intel Rapid Storage Technology (IRST) Driver" indirin. Exe olarak inecek. Çalıştırdıktan sonra bir kaç aşamadan sonra install yerine extract seçip dosyaları bi klasöre çıkartın. Sonra o klasörü Windows yükleme usbsinin içine atın. Sonra Windows yükleme ekranında sürücü yükle kısmından klasörü seçip sürücüyü kurun. (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)

Son düzenleme:
Bu soruna çözüm bilen var mı? Rog strix g16 g614jv için windows 11 kuramıyorum sürücü gözükmüyor..
Çözdüm sonunda.
Resmi Desteği | ROG Türkiye modelinizi seçip "Intel Rapid Storage Technology (IRST) Driver" indirin. Exe olarak inecek. Çalıştırdıktan sonra bir kaç aşamadan sonra install yerine extract seçip dosyaları bi klasöre çıkartın. Sonra o klasörü Windows yükleme usbsinin içine atın. Sonra Windows yükleme ekranında sürücü yükle kısmından klasörü seçip sürücüyü kurun. (
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
)
çok teşekkürler aşırı yardımcı oldu şimdi deneyim bilgisiyarı ilk aldığımda bulamadığım için vmd kapayıp yapmıştım şimdi lazım oldu diye yine formatlamıştım hazır yapcakken kuruyum dedim 2 saattir çözüm arıyordum sayende çözdüm

Yeni konular

Geri
Yukarı