Intel 13. nesil neden çok pahalı?

Anakart ne kadar MHz destekliyor ise o kadar kullanabilirsin. RAM modeline bakmıyor bu işler. Anakartını buraya yaz ki insanlar araştırsın.
sakin ol dostum. fazla gergin gibisin.
arkadaş zaten işlemcimin ne olduğunu biliyordu. 13700k.

anakart bilgileri de lazımsa onu da belirteyim asus tuf z690 d4 anakartım.

Dostum internetten yüksek MHz'li ve düşük MHz'li RAM karşılaştırmalarına bak çok az bir FPS farkı oluyor bunun için kurcalamana gerek yok bence.
evet aslında kurcalamak istemiyorum ama merak da etmiyor değilim :) belki heves ile biraz kurcalar sonra tekrar eskisine dönerim. 🙂

Sakin ol dostum. Fazla gergin gibisin.
Arkadaş zaten işlemcimin ne olduğunu biliyordu. 13700k.

Anakart bilgileri de lazımsa onu da belirteyim ASUS TUF Z690 D4 anakartım.

Evet aslında kurcalamak istemiyorum ama merak da etmiyor değilim :) belki heves ile biraz kurcalar sonra tekrar eskisine dönerim. 🙂

Bilgisiz bir şekilde yapılabilecek bir şey değil.
Ayrıca uğraşına zaman harcamana değmeyecek bir şey. Çok çok az bir FPS fark edecek oda yapabilirsen.
Ki hiçbir zaman böyle bir şeye ihtiyaç yok.

Bilgisiz bir şekilde yapılabilecek bir şey değil.
Ayrıca uğraşına zaman harcamana değmeyecek bir şey. Çok çok az bir FPS fark edecek oda yapabilirsen.
Ki hiçbir zaman böyle bir şeye ihtiyaç yok.
Tabiki fütursuzca yapmayacağım dostum :). Sadece denemek istiyorum.

Daha önceki konuşmalarımızda arkadaş ram'in arkasında yaza bilgilere göre kaça kadar çıkabileceğini anlayabilirsin demişti. O yüzden kendisine sormak istedim. Bilginiz varsa bu konuda aydınlatabilirseniz sevinirim.

Dostum kusura bakma RAM'lerin fotosunu anca çekebildim :)
Bu RAM ile kaç MHz'ye çıkabilirim sizce?
Eki Görüntüle 1579418
Samsung C-Die, OC potansiyeli kötü.
Anakart ne kadar MHz destekliyor ise o kadar kullanabilirsin. RAM modeline bakmıyor bu işler. Anakartını buraya yaz ki insanlar araştırsın.
Bilmediğiniz şeyler hakkında bu kadar rahat konuşmamalısınız. Adamın o soruyu soruş amacıyla senin söylediğin şeyler arasında dağlar kadar fark var.
Dostum internetten yüksek MHz'li ve düşük MHz'li RAM karşılaştırmalarına bak çok az bir FPS farkı oluyor bunun için kurcalamana gerek yok bence.
O RAM karşılaştırmalarının yarısı fake, yarısı da bilgisizce yapılmış olan unstable OC ayarları ya da sadece frekans ve CL değiştirilmiş, sözde OC işlemi :D

Bilmediğiniz şeyler hakkında bu kadar rahat konuşmamalısınız. Adamın o soruyu soruş amacıyla senin söylediğin şeyler arasında dağlar kadar fark var.

O RAM karşılaştırmalarının yarısı fake, yarısı da bilgisizce yapılmış olan unstable OC ayarları ya da sadece frekans ve CL değiştirilmiş, sözde OC işlemi :D
Dağlar kadar fark yok. Adam o RAM ile kaç MHz'ye kadar çıkabileceğini sormuş. 3000 MHz RAM olsa bile anakart 3000 MHz desteklemiyor ise kullanılmaz. Mesela benim bilgisayarım 2600 MHz RAMler taşıyor. Ama aslında 2300 MHz RAM kullanıyor. RAM destekli ama MHz değeri yüksekti. O yüzden 2600'e çıkamıyorum.

Dostum cevabın için teşekkür ederim. Xmp modunda 3000mhz çıkartmıştı direkt olarak. Madem OC potansiyeli kötü ben fazla riske girmeyeyim değil mi? :)

Samsung C-die, OC potansiyeli kötü.

Aynı CL değerlerinde farklı MHz karşılaştırmalarında da çok az FPS farkı var.

Henüz almadıysanız ve oyun odaklı bir sistem kuracaksanız, 7000X3D serisini bekleyebilirsiniz.
Belki çıkınca fiyatlarda kırılmalar olabilir.
7000X3D

Yeni konular

Geri
Yukarı