Intel almak isteyenlere musallat gibi çöken AMD'ciler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Negan Smith

Kilopat
Makaleler
1
Bunun sebebi ne? Nerede Intel işlemci almak isteyen birini görsem en az 5-6 kişi "AMD al, o işlemci çöp" tarzı yazılar yazıyorlar. Sistemindeki sorunu çözmek isteyen birine bile AMD sisteme geç diyeni gördüğümü hatırlıyorum. Tamam, AMD fiyat/performans ürünleri üretiyor ama bu kadar abartılmaması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun sebebi ne? Nerede Intel işlemci almak isteyen birini görsem en az 5-6 kişi "AMD al, o işlemci çöp" tarzı yazılar yazıyorlar. Sistemindeki sorunu çözmek isteyen birine bile AMD sisteme geç diyeni gördüğümü hatırlıyorum. Tamam, AMD fiyat/performans ürünleri üretiyor ama bu kadar abartılmaması gerekiyor. Intel kenara atılacak bir marka değil, ayrıca bence 10 ve 11. nesil ile büyük gelişme yaşayacak.
10. nesil ile AMD 3. nesile rakip olacaklar. Ama sadece "rakip" olabilecekler. Geçemeyecekler.

AMD daha F/P olduğu için öneriyoruz. Bazıları sırf o 9700K işlemciyi almak için diğer bileşenleri sonuna kadar kısıyor. Bir de 4. nesil İ3 kullanan ve darboğaz yaşayanlara İ7 4790 gibi bir işlemci yerine R5 1600AF bir sisteme geçmesini söylüyoruz. Daha saçma şekillerde AMD önerenler varsa ona bir şey diyemem.

Sistemindeki sorunu çözmek isteyen birine bile AMD sisteme geç diyeni gördüğümü hatırlıyorum.
Atabilir misiniz lütfen?

Intel kenara atılacak bir marka değil, ayrıca bence 10 ve 11. nesil ile büyük gelişme yaşayacak.
Henüz çıkmamış bir işlemciyi önermemizi beklemeyin, mevcut işlemciler arasında en iyisi neyse o.

Genel olarak da şöyle cevaplayayım.

3600X vs 9600K diyelim hadi.

Stok halde 3600X daha iyi bir işlemci bu 1.
9600K içinden fan çıkmıyor bu 2.
Soket ömrü doldu, bu 3.
6/6 işlemci, bu 4.
Hız aşırtma için Z serisi anakart gerekiyor, bu da 5.

Hiçbir avantajı yokken neden gidip kötü olanı önerelim ki?

Mesela AMD FX önerdiğimizi kaç kere gördün zamanında? Sürekli Intel dönerdi ortalıkta, FX alana bile aldırmazdık. Şimdi de devir tersine döndü.

Gerçek bu şu zamanda. Şimdi önerdiğimiz sistemlerde 10. Nesil çıkmadığı için İntel'in geri dönüşünü hissedemedik pek. Bence de sağlam dönecek ama sizin takvim karışmış. Uyku düzenine dikkat edin.
Demek istediğim bu değil, bildiğin canı pahasına savunuyorlar ve aşırı alakasız yerlerde bile öneriyorlar. Lütfen mesajın sadece son cümlesine odaklanmayın.
Neden sadece son cümleye odaklandınız?
Atabilir misiniz lütfen
İnanın konuyu hiç hatırlamıyorum, yalan söylüyorsun diyebilirsin haklısın ama bu foruma üye bile değildim bayağı zaman geçti üstünden.

Ben de karşılaştım o dediğiniz tiplerle. Dün hatta, H81 anakartı olan bir arkadaşın 800 TL de bütçesi vardı, geldiler R5 1600 önerdiler. Sonra da karşı çıkınca ben Intel fanboyu oldum konuda. Komik gerçekten. O insanlar hiçbir şey hakkında bilgisi olmayan, 3-4 şey görüp ezberlemiş ve her konuya CTRL+V yapan kişiler.

Ben de karşılaştım o dediğiniz tiplerle. Dün hatta, H81 anakartı olan bir arkadaşın 800 TL de bütçesi vardı, geldiler R5 1600 önerdiler. Sonra da karşı çıkınca ben Intel fanboyu oldum konuda. Komik gerçekten. O insanlar hiçbir şey hakkında bilgisi olmayan, 3-4 şey görüp ezberlemiş ve her konuya CTRL+V yapan kişiler.
İşte bu tip insanları anlatıyorum konuda, ama herkes nedense son dediğim cümleye odaklandı, orada 10. ve 11. Nesili önerin demedim kişisel görüşüm olarak sağlam döneceklerini söyledim.

Demek istediğim bu değil, bildiğin canı pahasına savunuyorlar ve aşırı alakasız yerlerde bile öneriyorlar. Lütfen mesajın sadece son cümlesine odaklanmayın.
Neden sadece son cümleye odaklandınız?
Aşırı alakasız derken neresi? Okumadan yazan birileri mutlaka vardır ama şu zamanda sıfırdan sistem toplamak isteyene Intel önermek saçma. 10. Nesil çıkınca enine boyuna bir daha tartışılır konu.

Konu sahibi haklı. Bazı konular görüyorum adamın FX sisteminde problem çıkıyor, konuya "Rayzen geç hoca" gibi mesajlar geliyor. Yav sen en başta adamın problemini çöz, adam sana "Yav arkadaşlar ben sistemin performansından memnun değilim, yardım eder misiniz?" Gibi bir şey yazarsa o zaman "Rayzen geç" dersin. Intel hayranı olarak söylüyorum, 10. nesil işlemciler ile 3.nesil Ryzen'leri geçecekler, ama 4.nesil Ryzen'ler çıktığında geride kalacaklar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı