Intel almak isteyenlere musallat gibi çöken AMD'ciler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Intel hayranı olarak söylüyorum, 10. nesil işlemciler ile 3.nesil Ryzen'leri geçecekler, ama 4.nesil Ryzen'ler çıktığında geride kalacaklar.
İ9 10900K ile R9 3900X modelini bence geçemeyecekler. Diğer serilerde (İ3, İ5, İ7) geçebilirler.

Şu anda AMD piyasayı domine ediyor. Intel yabana atılacak firma değil elbet ama spesifik bazı konular dışında AMD'nin gerisinde kaldı. Yeni işlemci/anakart alacak olanlara AMD önerilmesi doğru ancak dediğin noktada, saçma sapan yerlerde git AMD al noktasında oldukça haklısın.

Beni Intel'i savunan biri olarak görmeyin. Tabii ki bütçeye göre mantıklı bir seçim ise AMD önerilebilir. Üstüne basarak söylüyorum "önerilebilir". Ama en alakasız yerlerde bile "AMD al" diye çıldıran tipler var. İşte bu tipleri eleştirmek için bu konuyu açtım ve görüşünüzü merak ettim.

Beni Intel'i savunan biri olarak görmeyin. Tabii ki bütçeye göre mantıklı bir seçim ise AMD önerilebilir. Üstüne basarak söylüyorum "önerilebilir". Ama en alakasız yerlerde bile "AMD al" diye çıldıran tipler var. İşte bu tipleri eleştirmek için bu konuyu açtım ve görüşünüzü merak ettim.

Daha kötü olan, adamın limitli bütçesi var, sistem yükseltme önerisi istemiş, gidip Ryzen al diyen var. Adam yükseltme olanağı varken ve bütçesi az iken niye yeni anakart, bazen RAM vs alsın?

Her sistem parçası kullanıcının amacına ve isteğine göre şekillenmeli. Render yapmayan birine güçlü bir render işlemcisi ve ekran kartı önermenin mantığı yoktur. Veya oyun oynamayan birine güçlü bir oyun işlemcisi veya ekran kartı önermek mantıksızdır.

Bu şirketler babanızın olmadığına göre önyargıları bir kenara bırakıp amaç ve isteklere göre şekillenen tavsiyeler vermek 2 taraf için de iyi olacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı