İntel Core i5 3570K ve Gigabyte Z77-DS3H Soğutucu Tavsiyesi

İşlemcini 4.4ghz ve üzeri overclock yapmayı planlamıyorsan sıvı soğutma gereksiz.
Kasan ısındıkça darboğaz yapmaz işlemci, ekran kartı vs. fazla ısınırsa yapar.
Ve kasanda kaç tane fan takılı ısınma ondanda kaynaklanıyor olabilir.
Zaten hiç OC yapmadım ekran kartı dışında(sonra da bunu da default ayarlarına geri getirdim) ileride de yapmayı düşünmüyorum. İyi araştırıp öğrenmem lazım yani bu işi. Aslında sıvı soğutma almama gerek yok yani diyorsunuz. Sadece stok fan yerine iyi bir soğutucu fan alsam yeter diye düşünüyorum. Bu yazmış olduğunuz Arctic Freezer markalı soğutucuları ilk defa görüyorum. Her yerde var mıdır acaba bundan? Çünkü internetten sipariş vermek istemiyorum, şubeden alsam daha iyi olur. Ayrıca güvenilir midir?

Zaten hiç OC yapmadım ekran kartı dışında(sonra da bunu da default ayarlarına geri getirdim) ileride de yapmayı düşünmüyorum. İyi araştırıp öğrenmem lazım yani bu işi. Aslında sıvı soğutma almama gerek yok yani diyorsunuz. Sadece stok fan yerine iyi bir soğutucu fan alsam yeter diye düşünüyorum. Bu yazmış olduğunuz Arctic Freezer markalı soğutucuları ilk defa görüyorum. Her yerde var mıdır acaba bundan? Çünkü internetten sipariş vermek istemiyorum, şubeden alsam daha iyi olur. Ayrıca güvenilir midir?
Bu arada kasamda işlemci fanım dışında bir tane de kasa fanı bulunuyor. Frisby markalı yeni almıştım.

Bu arada kasamda işlemci fanım dışında bir tane de kasa fanı bulunuyor. Frisby markalı yeni almıştım.
Arctic iyi bir markadır ve güvenilirdir ama nanokataloğun şubesi varsa anca orada bulabilirsin.
Ve kasa fanı almanı tavsiye ederim en az bir tane kasanın önüne soğuk hava emmek için ve kasanın arkasına kasada oluşan sıcak havayı atmak için.

Arctic iyi bir markadır ve güvenilirdir ama nanokataloğun şubesi varsa anca orada bulabilirsin.
Ve kasa fanı almanı tavsiye ederim en az bir tane kasanın önüne soğuk hava emmek için ve kasanın arkasına kasada oluşan sıcak havayı atmak için.
Öğrendim perpa'da ofisleri varmış. Özür dilerim kasanın önüne fan mı takılıyor peki nasıl? Benim kasanın içinden arkasına takılı büyük bir fan var. Onun dışında yok başka nereye takabilirim?

Kasaya göre değişir bazı kasalarda kasanın üstüne ve altınada fan takabilirsiniz.

Youtube da videoları var nasıl kasa fanı takılır diye oradan bakabilirsin.
Anladım tamam şimdi. Ama maalesef bende öyle bir şans yok. 2009 yılında aldığım Cooler Master markalı kasamı kullanıyorum hala siyah renkli. Sadece arka tarafında fan yeri var orayı da zaten doldurmuştum. Önünde ve yukarı kısmında, yanlarında fan yeri yok ne yazık ki.
O zaman bir aksilik olmaz ise, termal macunu yenileyip Arctic Freezer 33 CO İşlemci Soğutucu bu markalı soğutucuyu alacağım araştırıp. Bunun dışında başka bir tavsiye daha olursa seve seve dinlerim. Ayıca bu Arctic benim z77-ds3h model anakartıma ve işlemcime uygun olur mu? Ürün açıklamalarında AMD falan yazıyordu. Benim ki İntel.

Merhaba iyi akşamlar tekrardan. Bu önermiş olduğunuz model haricinde ben iki tane daha farklı model buldum aynı marka tarafında. Bu modeller benim işlemcime ve anakartıma uyumlu olur mu? Eğer uygunsa hangisi almam daha doğru olabilir? Teşekkürler.
ARCTIC Freezer 33 PLUS - İşlemci Soğutucu
Arctic Freezer i32 Plus İşlemci Soğutucu Skt 1150

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı