Intel Core i5 4690K ve GTX980 Tabanlı 4800 TL'ye PC

Arkadaşlar hani açık olarak anlattım. Gtx980 ve i5 4690k tabanlı sistem. 5000 Tl bütçe. Monitör, klavye, kulaklık dahil. Önerileriniz için sağolun ama ben 2 bileşeni kesinleştirdim aklımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlla şimdi alınacaksa önceden yazdığım sistemden SSD'yi çıkar. Bunları al...

-Monitör: Aoc 23" i2369V Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar
-PSU: Cooler Master Rs-600 G 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
Önceden yazığım PSU pahalı gelirse diye şimdi yazdım bunu, yoksa o modüler olan bence iyi.)

SSD, kaliteli kulaklık ve klavye - mouse'u sonradan paran olunca al, şimdi bütçe yetmiyor diye diğerlerinden kısma. Şimdilik eskilerle idare et, yoksa esnaf işi ucuz bir tane al. Ya da az zorla buradan bütçeye göre beğen bir tane. Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Temmuz 2015 - Technopat

Bazı arkadaşlar laf edecek ama birkaç istisna dışında o 35-40 Tl'lik Philips kulaklık ile o pahalı "Gaming" kulaklıklar arasında çok da bir fark yok. Tabi, daha uzun ömürlü (Plastik kalitesi) ve az biraz konfor farkı var. Asıl kaliteli olan birkaç bin TL'lik referans kulaklıklar, o da sağlam sistem istediğinden normal pc'de verimsiz hemde amaç dışı olacağında gereksiz.

Not: Yeni AMD'ler geldi gibi. Bir yerde okumuştum ne kadar doğrudur bilemiyorum. Nvidia, %20 fiyat kıracakmış üst modellerinde. (Türkiye'de fiyat düşer mi düşerse ne kadar düşer belli değil tabi) Bekleyip, sonra sistem toplamak en doğrusu olur. Belki araya bir 980 Ti sıkışır. :)

Son düzenleme:
İlla şimdi alınacaksa önceden yazdığım sistemden SSD'yi çıkar. Bunları al...

-Monitör: Aoc 23" i2369V Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar
-PSU: Cooler Master Rs-600 G 80Plus 600W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar
Önceden yazığım PSU pahalı gelirse diye şimdi yazdım bunu, yoksa o modüler olan bence iyi.)

SSD, kaliteli kulaklık ve klavye - mouse'u sonradan paran olunca al, şimdi bütçe yetmiyor diye diğerlerinden kısma. Şimdilik eskilerle idare et, yoksa esnaf işi ucuz bir tane al. Ya da az zorla buradan bütçeye göre beğen bir tane. Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Temmuz 2015 - Technopat

Bazı arkadaşlar laf edecek ama birkaç istisna dışında o 35-40 Tl'lik Philips kulaklık ile o pahalı "Gaming" kulaklıklar arasında çok da bir fark yok. Tabi, daha uzun ömürlü (Plastik kalitesi) ve az biraz konfor farkı var. Asıl kaliteli olan birkaç bin TL'lik referans kulaklıklar, o da sağlam sistem istediğinden normal pc'de verimsiz hemde amaç dışı olacağında gereksiz.

Not: Yeni AMD'ler geldi gibi. Bir yerde okumuştum ne kadar doğrudur bilemiyorum. Nvidia, %20 fiyat kıracakmış üst modellerinde. (Türkiye'de fiyat düşer mi düşerse ne kadar düşer belli değil tabi) Bekleyip, sonra sistem toplamak en doğrusu olur. Belki araya bir 980 Ti sıkışır. :)
bu pazar muhtemelen sistem vatanbilgisayardan alınacak 5500 gibi bi fiyat çıkardım babama babam pek birşey söylemedi muhtemelen dırdırımı çekmemek için alıcak fakat oraya kulaklığı sığdıramadım onu nasıl yapıcam diye düşünüyorum :(
ve evet illa alınıcak çünkü para nerdeyse hazır bende bilgisayar manyağı olan biri olarak 4 aydır bilgisayarsızım çıldırmak üzereyim diyebilirim bu pazar öyle yada böyle bir bilgisayar alınacak :)

UP UP UP

Sistem alınmıştır
i5 4690k
MSI GTX 980
MSI Gaming 5
WD 3.51 TB
ASUS DRW-24FIST 24X DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
Kingston 8GB HyperX Savage
Cooler Master SICKLEFLOW 120MM
Cooler Master Haf 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT Kasa
Logitech G105 GAMING KEYBOARD
AOC 23.6 i2476Vw LED IPS Monitör
Cooler Master TPC İşlemci Soğutucu
Crosair 120GB LS Serisi Sata 3.0 SSD
5.529₺
NOT: Parçalar elden alındı

Çok şükür sen aldın bizde uplardan kurtulduk:) hayırlı olsun alınana laf söylemek hoş olmaz ama 10 FPS için 1000 lira fazladan verip 980 almışsın. 970 işini görebilirdi fazlasıyla

Ömrü yeni çıkacak oyunlara biraz daha uzun beni olabildiğince fazla götürmesine ihtiyacım var o Yüzden seçimimi 980 den yana Yaptım :)

Para varsa 16 GB Ram alınabilir. Oyunda 8 GB gayet yeterli. Bende 16 GB var, bir oyunda 9 GB Ram kullanımı oldu ama 10'a hiç yaklaşamadım. Birden çok programı aynı anda kullanırken işe yarıyor, oyunda zorunlu değil henüz. :) Fazla mal göz çıkarmaz diyelim. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı