Intel Pentium 4 3.20 GHz İşlemcili PC'ye W10 kurulur mu?

Merhaba arkadaşlar. Biraz zaman geçmiş ama kusura bakmayın. Benimde Core 2 Duo E4500 işlemcim ve 3GB RAM li bir sistemim var. Anakart modeli ise GIGABAYT GA-VM900M marka tabi 775 pin XP li bir sistemdi. Windows Vista 32 bit kurayım dedim hep hata alıyorum. Sorunu fotoğrafta paylaştım neden olabilir? Daha sonrada kurduğum CD mi sorunlu diye Vista 64 bit kurayım dedim oda aynı, ondan sonrada Windows 7 kurmayı denedim ondada yine bu sorun. Gayet normal kurulum başlıyor kuruyor son kez yeniden başlatma kısmında yeniden başlatıyor ve bu ekran geliyor. BIOS sürümünün eski olduğunu farkettim F2 sürümünü F6 sürümüne yükselttim GIGABAYT @Bios uygulaması ile (E4500 işlemci F5 ve üzeri sürümde destekleniyormuş ondan kaynaklanabileceğini düşünerek) tekrar kurulumu denedim ve sorun devam ediyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Yeni konu açarsanız daha fazla kişi yardımcı olacaktır. Ayrıca BIOS sıfırlama denediniz mi? Aklıma bu geldi sadece.

Bios sıfırlama derken ne oluyor acaba. Bide o biraz ürküttü beni bidaha bios atamazsak diye.
Daha önce kuzenim bilgisayarına format atarken farklı bir hata almıştım. Sorunu BIOS sıfırlayarak çözmüştüm. Sizde olur mu bilmiyorum. Sizin için, sanırım bilgisayarınız masaüstü. Eğer masaüstüyse kasa kapağını açtığınızda anakartın üzerinde 1 TL büyülüğünde pil vardır. Onu çıkardığınızda BIOS ayarları sıfırlanmış olur. 15-20 saniye sonra geri takıp çalıştırabilirsiniz. Ama sizin bilgisayarda ne tepki olacağını bilemediğim için denemenizi pek öneremiyorum.
Hocam, aynı bilgisayarı kullanıyor musunuz hala?
Bilgisayarı babam iş yerinde kullanıyordu ve evet hala kullanıyor. Neden sormuştunuz?

Daha önce kuzenim bilgisayarına format atarken farklı bir hata almıştım. Sorunu BIOS sıfırlayarak çözmüştüm. Sizde olur mu bilmiyorum. Sizin için, sanırım bilgisayarınız masaüstü. Eğer masaüstüyse kasa kapağını açtığınızda anakartın üzerinde 1 TL büyülüğünde pil vardır. Onu çıkardığınızda BIOS ayarları sıfırlanmış olur. 15-20 saniye sonra geri takıp çalıştırabilirsiniz. Ama sizin bilgisayarda ne tepki olacağını bilemediğim için denemenizi pek öneremiyorum.

Bilgisayarı babam iş yerinde kullanıyordu ve evet hala kullanıyor. Neden sormuştun

Bilgisayarı babam iş yerinde kullanıyordu ve evet hala kullanıyor. Neden sormuştunuz?
Tamam onu denemek hiç aklıma gelmemişti. Yarın deneyeceğim bakalım ne olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı