Çözüldü Intel® Wi-Fi 6 AX201 160MHz Kod 10 ve 43 Hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kerem_34

Hectopat

1662799372122.png

Merhaba. Intel® Wi-Fi 6 AX201 160MHz kartım sürekli bu hatayı veriyor. Bu sebepten servise de yolladım ama sürücü ile alakalı denip geri yollandı. 1-2 aydır bu sorunlar karşılaşmıyordum ama son 1 haftadır tekrar başladı ve bir anda internetim kesiliyor. (Sürücülerim güncel.)

Bunun tam sebebi nedir? Nasıl çözülür?

Bugün ASUS'u arayacağım belki teknik destekten yardımcı olurlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Son güncelleme:
Ürünü başka bir servis noktasına götürdüm. 2 günde tamir işlemleri tamamlandı ve Wi-Fi kartı değiştirildi. Şu an sorun çözüldü.

Ümraniye servisleri hızlı çalışıyor.
Sorunu çözebildiniz mi acaba?
Sorun benim için Windows 11 22H2 güncellemesini yaptıktan sonra düzeldi. Birkaç gün önce öylesine baktığımda WiFi sekmesi gözüküyordu. Heralde 2-3 dakika sonra bozulur dedim fakat hiçbir sorun olmadı halen sıkıntısız şekilde çalışıyor.

Hayır. Güncelleme ile düzelir sanıyordum ancak hala aynı. Asus'a mail yoluyla ulaştım yetkili servise yollayın dediler.
Belki Windows 10 kurmayı deneyebilirim çünkü sorunun donanımsal olduğunu düşünmüyorum.
Ben de donanımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü bazen 1-2 dakika boyunca normal çalışıyordu daha sonra bozuluyordu donanımsal olsa hiç çalışmazdı diye düşünüyorum.

Aklıma bir durum takıldı. Ben bu sorunu iki kere yaşadım ve ikisinde de Armoury Crate (ASUS'un kontrol uygulaması) yükledikten sonra oldu. Sizde de böyle bir durum var mı?

Bende Armoury Crate yüklü değilken oldu ama şöyle bir durum var Armoury Crate uygulamasını indirdikten sonra silmiştim fakat Armoury Crate uninstaller tam anlamıyla kaldırmıyor arkada bazı uygulamalar bırakıyor.
Dolayısıyla en sağlıklısı format atarak bakmak bence.

Bende Armoury Crate yüklü değilken oldu ama şöyle bir durum var Armoury Crate uygulamasını indirdikten sonra silmiştim fakat Armoury Crate uninstaller tam anlamıyla kaldırmıyor arkada bazı uygulamalar bırakıyor.
Dolayısıyla en sağlıklısı format atarak bakmak bence.
Bugün format attım. Önce geldi 5 dakika sonra yine gitti. İşin ilginci bluetooth da gitti. Sanırım benim sorunum donanımsal. Yakın zamanda servise göndereceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı