Intel UHD Graphics 750 yüklenirken bir hata oluştu uyarısı

ucy33

Decapat
Daha fazla  
Intel 11700K işlemcisi olan yeni bir sistem topladım ama Intel'in dahili grafik sürücüsünü bir türlü yükleyemedim.
Öncelikle sistem ve Intel® Driver & Support Assistant sitesinde görünen hata şu şekilde:

intel driver support1.JPG

Devices and Drivers bölümünde yer alan hata:

intel driver support2.jpg

Recep Bey'in Youtube'a yüklediği videoyu inceledim ama Aygıt yöneticisine girdiğimde bende ünlem işareti görünüyor. Özelliklere tıkladığımda da sağdaki hata 31 kodu görünüyor.

intel uhd ünlem.jpg

Sürücü sekmesine girip güncelleştir dediğimde zaten yüklü uyarısı veriyor.

intel uhd sürücüler zaten yüklü.JPG

Recep Bey'in anlattığı gibi "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at"ı seçiyorum. Intel'in sitesinden driverın son sürümünü zip olarak indirdikten sonra Graphics klasörünü seçiyorum ve yine üstteki uyarıyı veriyor.

intel uhd sürücüler zaten yüklü devamke.JPG

Aynı driverı exe olarak yüklemeye çalıştığımda bu sefer Çıkış kodu 1 hatasını veriyor.

intel grafik hata.JPG

Ekran kartını söküp öyle açmak istedim ama BIOS ekranından öteye gidemedim. Çünkü bu sefer de SSD'ye taşıdığım windows'u boot ekranında göremedi (HDD bağlı değil). Boot ayarlarını ve birincil görüntü ayarlarını değiştirdim ama yine sonuç yok. Nvidia Ekran kartı olmadan bilgisayarı açmıyor.

Sonuç olarak ne yaptıysam bir türlü olmadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Donanım kimlikleri:
pci\ven_8086&dev_4c8a

Dosya Ekleri

• donanım kimliği.JPG
    donanım kimliği.JPG
    24 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Intel 11700K işlemcisi olan yeni bir sistem topladım ama Intel'in dahili grafik sürücüsünü bir türlü yükleyemedim.
Öncelikle sistem ve Intel® Driver & Support Assistant sitesinde görünen hata şu şekilde:

Eki Görüntüle 1191482

Devices and Drivers bölümünde yer alan hata:

Eki Görüntüle 1191487

Recep Bey'in Youtube'a yüklediği videoyu inceledim ama Aygıt yöneticisine girdiğimde bende ünlem işareti görünüyor. Özelliklere tıkladığımda da sağdaki hata 31 kodu görünüyor.

Eki Görüntüle 1191488

Sürücü sekmesine girip güncelleştir dediğimde zaten yüklü uyarısı veriyor.

Eki Görüntüle 1191492

Recep Bey'in anlattığı gibi "Bilgisayarımdaki sürücülere göz at"ı seçiyorum. Intel'in sitesinden driverın son sürümünü zip olarak indirdikten sonra Graphics klasörünü seçiyorum ve yine üstteki uyarıyı veriyor.

Eki Görüntüle 1191496

Aynı driverı exe olarak yüklemeye çalıştığımda bu sefer Çıkış kodu 1 hatasını veriyor.

Eki Görüntüle 1191500

Ekran kartını söküp öyle açmak istedim ama BIOS ekranından öteye gidemedim. Çünkü bu sefer de SSD'ye taşıdığım windows'u boot ekranında göremedi (HDD bağlı değil). Boot ayarlarını ve birincil görüntü ayarlarını değiştirdim ama yine sonuç yok. Nvidia Ekran kartı olmadan bilgisayarı açmıyor.

Sonuç olarak ne yaptıysam bir türlü olmadı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Donanım kimlikleri:
pci\ven_8086&dev_4c8a
Siteden manuel olarak mı seçtin.

Önce kendim manuel olarak seçip kurmuştum. Sonra Mağaza'dan Intel'in uygulamasını yükleyip oradan güncellemek istedim, o da aynı linke yönlendirdi. Kontrol ettiğimde benim yüklediğim sürümle aynıydı.

intel gkm.jpg

intel gkm2.JPG

windows öz.JPG

Sorundan kurtulmak umuduyla bilgisayarı formatladım (dosyaları korumadan), bu sefer aygıt yöneticisinde hiç görünmüyor.

aygıt yönetemeyişi.JPG

Driverı yüklemek istediğimde de şu hatayı alıyorum.

Ekran Alıntısı8.JPG

Bu da VGA driver yüklemek istediğimde aldığım hata.

vga driver.JPG

Nasıl kurtulacağım bu sorunlardan?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı