Intel X3470 voltaj ayarlama

Deepths

Centipat
Herkese selam, X3470 işlemciye 4 veya üzeri OC'da voltajı 1.40'a çıkartıyorum. Fakat AIDA64 programından izlediğimde voltajın sabit durmadığını görüyorum. Yükselip alçalıyor voltaj durum böyle olunca mavi ekran çıkıyor ve restart atıyor sistem. Bende OC'u 3.91 GHz'ye voltajı 1.325 yaptım voltaj şu anda sabit oldu ve sorun düzeldi. Fakat ben OC'u 4 GHz ve üzeri yapmak istediğimde voltajı kaç ayarlamam gerekli?

37cd94ee6a86ef576a136db227523322.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam, X3470 işlemciye 4 veya üzeri OC'da voltajı 1.40'a çıkartıyorum. Fakat AIDA64 programından izlediğimde voltajın sabit durmadığını görüyorum. Yükselip alçalıyor voltaj durum böyle olunca mavi ekran çıkıyor ve restart atıyor sistem. Bende OC'u 3.91 GHz'ye voltajı 1.325 yaptım voltaj şu anda sabit oldu ve sorun düzeldi. Fakat ben OC'u 4 GHz ve üzeri yapmak istediğimde voltajı kaç ayarlamam gerekli?

Eki Görüntüle 583221
Voltaj stabil değilse demek ki anakartın o voltajı vermekte zorlanıyor ve stabil olarak o voltajı sağlayamıyor. Bu da büyük ihtimalle VRM çok ısındığından oluyor. VRM üzerine küçük soğutucu bloklar koyarsan sorun çözülebilir.

Son düzenleme:
Voltaj satabil değilse demek ki anakartın o voltajı vermekte zorlanıyor ve stabil olarak o voltajı sağlayamıyor. Bu da büyük ihtimalle VRM çok ısındığından oluyor. VRM üzerine küçük soğutucu bloklar koyarsan sorun çözülebilir.

Şu an 3.91 GHz'de voltaj stabil 4 GHz ve üzerinde voltajı yükseltmeme rağmen voltaj sabit durmuyor. 4 ve üzeri OC'da nokta atışı yapmam lazım sabit olması için voltajın 1.40'a kadar yükselttim voltajı 4 GHz'de ama sabit durmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı