İnternet Alışverişinde Püf Noktalar

Ahmedo

Hectopat
Arkadaşlar forumda aradım ama doğru yer bulamadım, eğer gözümden kaçtıysa çok özür dilerim, yerini değiştirin. Arkadaşlar Ben sanalmarketim.com dan alışveriş yapacağım. MSI notebook alacağım da aklımda birkaç soru işareti var cevaplarsanız sevinirim.:)
1.Bir mağzadan aldığımız üründe garanti için bir dolu belge falan imzalanıyor. Bana kargoyla kapalı kutu içinde gelecek. Garanti 24 ay gözüküyor. Bu iş nasıl olacak?
2.MSI' ın neredeyse hiçbir notebook u mağzalarda yok. Teknik servisi konusunda çok tereddütlüyüm. Örneğin üründe sorun çıksa aldığım mağzaya götürürüm, onlar gerekli işi(tamir veya yeni ürün) yapıyorlar.Yani sormak istediğim bu iş nasıl olacak? Ben mi Türkiye' de varsa servise götüreceğim?Zaten Adana' dayım bu iş kafamı çok kurcalıyor. acil yardımlarınızı bekliyorum.

1- Garanti belgesi ve faturası kutu içinde gelir. Bunu kafana takma bu konu da sıkıntı çıkmaz.

2- Arıza veya ayıplı mal olursa mağazaya gönderirsin onlar garantiye yollar ama yakında yetkili servisi varsa getirir sen yaptırırsın. Bunları kafana takma sorun çıkmaz bunlardan. Alacağın laptobu da nette iyi araştır belki daha ucuza bulursun.

Ayrıca marka ve modeli nedir?

1- Garanti belgesi ve faturası kutu içinde gelir. Bunu kafana takma bu konu da sıkıntı çıkmaz.

2- Arıza veya ayıplı mal olursa mağazaya gönderirsin onlar garantiye yollar ama yakında yetkili servisi varsa getirir sen yaptırırsın. Bunları kafana takma sorun çıkmaz bunlardan. Alacağın laptobu da nette iyi araştır belki daha ucuza bulursun.

Ayrıca marka ve modeli nedir?

Kardeş ben internetten alacağım mağzadan değil. O yüzden servis konusu aklımı kurcalıyor.
Bu da notebook: MSI - MSI GE70 2OE-049XTR Core i7-4700MQ 8GB 128GB SSD 750GB GTX765M 2GB 17.3" Full HD FreeDos - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş
Şu an stoklarda yok gelince almayı düşünüyorum da işte dediğim gibi servis konusu aklımı kurcalıyor.

Sitesinde sıkıntı olabilir, sonra tekrar denersin ki zaten PC stoğa girene kadar takip edersin. Alıcağın ürünü kafana koy ve nette genel olarak araştırma yap, mutlaka indirim falan filan yakalarsın. Tabi bunlar şans işi...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı