İnternet Cafe nasıl açılır?

Bayrampaşa'da çok sevdiğim bir Internet kafe var, daha doğrusu E-spor kafe.
Içerisi gerçekten çok lüks, yaklaşık 40 adet bilgisayar var ve hepsinde GTX1660Ti ve R5 2600 bulunuyor, maliyeti az çok hesaplayabilirsiniz.

Şu linkten mekanın fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Her PC 5000TL olsa, 30 PC toplasan 150000TL.
Daha bunun masa, ekipman ve yeri var.
Saati 5 lira olsa, kara geçmek için 1 bilgisayarın toplam 1000 saat açık kalması gerekir. :D.
(yanlış hesap yapmış olabilirim.)

Sizce 400 bine harika bir kafe açılırmı makine mühendisi olmayı düşünüyorum ama mezun olduktan sonra hem int kafe hem kendi mesleğimle mi uğraşsam diye bir durdukyere sorgulamaya başladım.

İnsanlar tutması için ne yapıyorlar.
Benim tutması olması gerken en önemli şeyin yer olduğunu düşünüyorum.

Hadi ya.
Bence tutması için yapabileceğiniz en etkili şey turnuva düzenlemek olacaktır. Şu mesajıma bakmadıysanız bakın.
Bayrampaşa'da çok sevdiğim bir Internet kafe var, daha doğrusu E-spor kafe.
Içerisi gerçekten çok lüks, yaklaşık 40 adet bilgisayar var ve hepsinde GTX1660Ti ve R5 2600 bulunuyor, maliyeti az çok hesaplayabilirsiniz.

Şu linkten mekanın fotoğraflarına bakabilirsiniz.

Benim tutması olması gereken en önemli şeyin yer olduğunu düşünüyorum.
Yer, sistemler, kitle, ekipman ve ortam tasarımı. Açacağınız yer çok elit bir yer de olmamalı çok sıkıntılı bir mahallede de olmamalı. Gelen çocuklar bağıra çağıra küfür etmemeli. Ekipmanlar temiz olmalı. Sağlam kasalar olmalı. Çok zengin bir mahallede açmayın gelen giden olmaz. Hepsinin evinde kendi bilgisayarı olur kesin olarak.

Güzel bir mekan seçtiğini var sayıyorum. (İstanbul için)
Kira en az 7k. Satın alacaksan başka.
Her PC için 8k bütçe ayırsan 10 PC 80K. Monitörler ve ekipmanlar 1 masa için 2500 desek, 10 masadan 25k. Eleman lazım. 2 eleman yeterli olur diye düşünüyorum. Her eleman 2500 desek ayda 5000. Kaba bir taslak ile, elemanlar hariç ve yeri satın alsan, 150k gibi bir paraya mal olur.

Ankara'da en sevdiğim internet kafedir kendileri. 2side 3 katlı . PC'ler 2 seviyeye ayrılmış durumda VIP ve normal normal masalarda GTX 1070 Ti ve i7 7700K var VIP masalarda 2080 ve 9700K var yemekleri çok iyi 240 Hz ve 144 Hz BenQ monitörler ve Razer ekipmanlar var. Ayrıca xDrive oyuncu koltukları var. Böyle bir yer çok çok pahalı olsa da resmen para basıyor.

Geri
Yukarı