Nasıl internet kafe açılır?

zypixel

Femtopat
Daha fazla  
Aslında bu konuyu tartışmak amacıyla ve insanların tarışmaları ve bir internet Cafe'nin nasıl kurulması gerektiğini yani kısacası insanların fikirlerimi almak istediğim.

Ortalama bir bilgisayar ne kadar patlar 1 adeti sadece ekipmanlar falan da dahil? Ortalama 10K-13K tutar herhalde değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bu konuyu tartışmak amacıyla ve insanların tarışmaları ve bir internet Cafe'nin nasıl kurulması gerektiğini yani kısacası insanların fikirlerimi almak istediğim.

Ortalama bir bilgisayar ne kadar patlar 1 adeti sadece ekipmanlar falan da dahil? Ortalama 10K-13K tutar herhalde değil mi?
Bizim burdaki cafede adam pclere yazılım kurmuş oyunlar kısmı yemek sipariş etme kısmı filan bölümler halinde bu önemli bence

Sisteme ve ekipmanlara göre değişir. Bizim buradaki internet kafede monitör ve ekipmanlar dahil ortalama 25-30k tutuyordur.

Açıkçası bende çok merak ediyorum bizim buraya yeni bir internet kafe açıldı 12 TL bence çok iyi tüm oyunları Full ayarlarda kaldırıyor ben çok memnunum ben de her gittiğimde içimden diyorum acaba buranın masrafını nasıl ödüyorlar.

Benim gittiğim internet kafede 3060 var o kadar pahalı değildir bence ekipmanlarla birlikte 20K dır bir PC.

Burada saati 13 lira olan sistemin özellikleri şu şekilde;
11. Nesil i7
RTX 3070
16 GB RAM.
Monitör olarak AOC'un 240Hz bir modeli var, kulaklık Razer Kraken TE, fare DeathAdder v2, klavye olarak ise Black Widow var hangi model bilmiyorum, sağ üstte ses tekerleği var.

Ortalama bir PC 10k liraya alınıyor, çok lüks ekipmanlar almayacaksanız on tane bilgisayar alacağınızı düşünerek 100 bin liraya patlayacağını düşünüyorum. Dükkanın fiyatını peşin olarak ödeyecekseniz daha da pahalı olacaktır. Tabi temizlik, kantin masrafları falan derken işletmeyi saymazsak 150 bin lira falan gerekiyor.

Ortalama bir PC 10k liraya alınıyor, çok lüks ekipmanlar almayacaksanız on tane bilgisayar alacağınızı düşünerek 100 bin liraya patlayacağını düşünüyorum. Dükkanın fiyatını peşin olarak ödeyecekseniz daha da pahalı olacaktır. Tabii temizlik, kantin masrafları falan derken işletmeyi saymazsak 150 bin lira falan gerekiyor.

10 bilgisayar mı :D merdiven altına mı kuruyorsunuz hocam? 50'den aşağısı kurtarmaz.

Geri
Yukarı