İnternet Cafe Açmak

İnternet kafe için SSD'li sisteme gerek yok. Genelde de en dandik parçalar oluyor internet kafelerde. Gördüğüm en iyi internet kafe sistemi i5 4460+ GTX 1060'dı onun da saatı 4 TL idi. Bence 1000 TL civarında uygun 2. el ekran kartı olmayan sistemler alınıp OEM RX 460 almalı ve bütçe kalırsa 80 Plus 350W bir güç kaynağı ile elektrik tüketimini azaltmalı. Uygun bir 2. el monitör lazım 1080p olması gerekli değil ne bulursanız onu alın sağlam olsun yeter. Ayrıca çevre bileşenleri ışıklı olursa çocukların dikkatini çeker.
SSD 1TB HDD den daha ucuz.

R3 2200G ve RX 570 içeren sistemlerden 15 tane alabilirsin. 2800 civarına satılıyor.

Ya da daha mantıklı olarak ikinci el 4460/3470/2500/8300/6300 içeren sistemlerden alıp ikinci el GTX 750/GTX 760/GTX 950/RX 460/RX 560/R7 360/R7 265 takabilirsin.

Elektrik masrafı olacağı için yapılabilecek en mantıklı şey; ilgi çekmesi için rgb fanlı uygun bir kasa, 80 plus sertifikalı psu, a320 anakart,athlon 200ge,4x2 ddr 4 ram ,1 tb disk işinizi görecektir.
Kasa başına masrafın ortalama 1500 tl olur. Monitör klavye mause gibi aksesuarları 0 alırsanız masa başına 700 tl ye halledersiniz.

Topluluk sunucularından indirdiklerinizi saymayın.
Elektrik masrafı olacağı için yapılabilecek en mantıklı şey; ilgi çekmesi için rgb fanlı uygun bir kasa, 80 plus sertifikalı psu, a320 anakart,athlon 200ge,4x2 ddr 4 ram ,1 tb disk işinizi görecektir.
Kasa başına masrafın ortalama 1500 tl olur. Monitör klavye mause gibi aksesuarları 0 alırsanız masa başına 700 tl ye halledersiniz.
APU sistem düşünüyorsunuz siz sanırım.

Arkadaşlar bu konuda biraz bilgi vereyim, internet kafelerde genel olarak CCBOOT oyun arşiv sistemi kullanılmakta, internette araştırabilirsiniz. Bu münasebetle 120GB kapasiteli bir SSD yetecektir (hatta bazı sistemlerde bilgisayara hiç disk takılmıyor ancak CCBOOT'ta sunucu bilgisayar gerekli). Benim size tavsiyem Xeon X5650 sistem toplayın. 1500TL'ye monitör hariç GTX960 ile birleştirirseniz büyük oyunlar için de kitle çekebilirsiniz. Sunucu bilgisayarı olarak da Xeon E5-X79 sistem kullanırsınız. Aynı zamanda janjanlı ve ışıklı bileşenler de müşteri çekmenizi sağlar. Bunun akabinde; fotokopi, içecek, tost, turnuva, PC satış-servis gibi ek işler ile de uğraşabilirsiniz ancak her koşulda nezih bir ortam olmasına ve hijyene dikkat edin, yasal prosedürleri de atlamayın.
Not: Yazdıklarım ile alakalı sorumluluk kabul edemiyorum. İnşallah açtığınız kafe başarılı olur.

Öncelikle arkadaşların önerdikleri ddr4 sistemleri eşi geç onlar evde oynamalık şimdi sırada benim dediğim sistem buradaki videoyu izlemeni tavsiye ederim. Bu şekilde sistem toplarsan senin için çok yararlı olacaktır. Osmaniye tarzı küçük illerde kurmak daha mantıklı sebebi ise o tip şehirlerde daha çok gelişmekte olacağı için insanların çok fazla parası olmaz bundan dolayı eve kim bilgisayar alabilir ki? Bu yolda başarılar diliyorum bu sektörde kulaklığı ısıran çocuklardan tut hesap ödemeden kaçanlara kadar çok kişi olucak. Bir de internet kafenin içine anlaşmalı simitçi çiğköfteci tarzı kişilerle anlaşman fazla kazanç sağlar. :)

Bi önceki arkadaştan çaldım :D Not:Yazdıklarım ile alakalı sorumluluk kabul etmemekteyim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı