İnternet Cafe Açmak

Kratocius

Kilopat
Daha fazla  
Benim bir düşüncem var internet kafe açıp işletme ama bunun için birazcık bilgi almalıyım. O yüzden bu konuyu açıyorum. Ben aşağı yukarı 15-20 bilgisayarlık bir yer açacağım . Bilgisayarlar PUBG, GTA 5 için değil daha çok LoL, Metin 2, PUBG Mobile vb. internetli ama düşük sistem gereksinimli oyunlar için olacak. Sonra bu açtığım interneti kara çevirebilirsem masa sayısını ekipmanları PC donanımlarını yükselteceğim. Bana düşük bütçeli bi 15 masa için tavsiye vermeniz lazım. Ek olarak giderim tahmini ne olur? Elektrik gideri ve bu sunucu muhabbeti vs. nasıl oluyorsa detaylı bir şekilde yardımcı olursanız çok sevinirim. Masalar DDR3 falan olabilir, güncel gerekmiyor dediğim gibi ilk şart LoL oynatması. Ufak tefek oyunlar için lazım, sonradan dediğim gibi büyüteceğim bütçem aşağı yukarı 50000 civarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlısı olsun hocam. Benim size tavsiyem, İstanbul gibi çok nüfuslu yerler değil de örnek veriyorum Karabük'ün bir orta halli bir ilçesi tarzı yerler. Çocuklar, gençler çok fazla internet-oyun vs. görmediğinden geliriniz daha fazla olur. Tabii internet servis sağlayıcısını da göze almak gerek.

Dostum öncelikle göndereceğim linkteki sisteme bakabilirsin.
Bu sistem 15 tanesi 49.831.05 tutuyor. Fakat monitör yok. Aslına bakarsan bu zamanda internet kafa açılmaz. Yani yanlış anlama sakın sözüm genel olarak. Neden dersen doların fiyatı malum. Ondan dolayı en düşük sistem bile monitörler klavyeler mouseler felan 3.500 lira civarlarına geliyor. Zaten sana linkteki attığım sisteme klavye mouse ve monitör gelicek. Bu şekilde hesaplanırsa 4.000 tlleri bile geçiyor. Ayrıca sana tavsiyem kesinlikle ddr3 sisteme girme. Vadesi dolan bir sistem çünkü. Ayrıca ileri zamanlarda yükselticem diyorsan ddr3 ten 4 e geçmek çok sıkıntılı bir durum. Kendimden biliyorum.

Screenshot_20190428-175709.jpg

Bir de Aliexpress'ten 750 Ti alırsanız 720p Very Low ayarlarda 60 FPS oynatmayacağı oyun yok. (Belki bir kaç tane olabilir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet kafe için SSD'li sisteme gerek yok. Genelde de en dandik parçalar oluyor internet kafelerde. Gördüğüm en iyi internet kafe sistemi i5 4460+ GTX 1060'dı onun da saatı 4 TL idi. Bence 1000 TL civarında uygun 2. el ekran kartı olmayan sistemler alınıp OEM RX 460 almalı ve bütçe kalırsa 80 Plus 350W bir güç kaynağı ile elektrik tüketimini azaltmalı. Uygun bir 2. el monitör lazım 1080p olması gerekli değil ne bulursanız onu alın sağlam olsun yeter. Ayrıca çevre bileşenleri ışıklı olursa çocukların dikkatini çeker.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı