İnternet diye bir şey yoktur

üyeadi321321

Hectopat
İnternet diye bir şey yok. Bir sürü insanın telefon ekranından, bilgisayar ekranından yüzlerine yansıyan görüntüleri hayatının merkezi yapmasını saçma buluyorum. Zaten beynimizi kötü etkilediğinden eminim. Özellikle yaşıtlarımının çoğunluğunun hem pandeminin de etkisiyle LoL gibi saçma sapan oyunlara, sosyal medya uygulamalarına bütün boş zamanını gömmesi beni korkutuyor. Nasıl bir nesil yetişiyor acaba?

Mesela bunu internet ile yazdınız desem? O "kötü" diye düşündüğünüz oyunların çoğu gencin stresten kurtuluş kapısı olduğunu söylesem? İnternetin milyon tane iyi yanı olduğunu, sosyal medyaların yüzümüzü gülümsettiğini söylesem?

İnternet diye bir şey yok. Bir sürü insanın telefon ekranından, bilgisayar ekranından yüzlerine yansıyan görüntüleri hayatının merkezi yapmasını saçma buluyorum. Zaten beynimizi kötü etkilediğinden eminim. Özellikle yaşıtlarımının çoğunluğunun hem pandeminin de etkisiyle LoL gibi saçma sapan oyunlara, sosyal medya uygulamalarına bütün boş zamanını gömmesi beni korkutuyor. Nasıl bir nesil yetişiyor acaba?
O zaman telefonu da kaldıralım. Gazeteleri de kaldıralım. Taş çağına geri dönelim. İnternet gereklilik. Artık bilgi, hiç olmadığı kadar hızlı yayılıyor.

Geri
Yukarı