İşsizlik diye birşey yoktur

Çözüm insanları küçük yaştan itibaren yetenek ve ilgi alanlarına göre yönlendirmek. Herkesi zorla üniversite okutmamak. Üniversite sayısını düzenlemek. Fakülte/bölüm sayılarına kota koymak. Daha çok fazla şey sayabilirim ama bunların hiçbirini yapmak kolay değil.
Yani o evde oturan çocukları değil sistemi suçlamak lazım. O çocukların o halde olmasının tek sebebi üniversite okumayı çok önemli birşeymiş gibi gösteren eğitim sistemi ve eğitimsiz aile fertleri. Sen çocuğu 18 yaşına kadar tek bir hedef üzerine yetiştirirsen ve üniversite okusunda ne okursa okusun dersen yapacak birşey yok. Yani suçu çocuklarda değil kendinde ve eğitim sisteminde aramalısın.
Son olarak kendini hiçbir konuda geliştirmeyip hiçbir işe yaramayan veya yaramayacak olan insanların evde otururup iş beğenmemesi olayı benim de hoşuma gitmiyor. Ben sadece üniversite mezunları için değerlendirme yapıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı