İnternet hızı çok değişken

OVERLOKÇU

Hectopat
İnternet hızım 100 Mbps olmasına rağmen şu an 20Mbps zor görüyorum bazen düzeliyor anlayamıyorum. Wi-Fi üzerinden bağlanıyorum ve sadece kullandığım PC'de bu sıkıntı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problem bende de var normalde 35-40Mbps almama rağmen arada bir 8-9Mbps civarına iniyor ve internetim sürekli kesilmeye başlıyor sonra düzeliyor. Wi-Fi'de herhangi bir problem yok fakat modemden odama çektiğim kabloda oluyor bu problem.

Aynı problem bende de var normalde 35-40Mbps almama rağmen arada bir 8-9Mbps civarına iniyor ve internetim sürekli kesilmeye başlıyor sonra düzeliyor. Wi-Fi'de herhangi bir problem yok fakat modemden odama çektiğim kabloda oluyor bu problem.

İnternet hızım 100 Mbps olmasına rağmen şu an 20Mbps zor görüyorum bazen düzeliyor anlayamıyorum. Wi-Fi üzerinden bağlanıyorum ve sadece kullandığım PC'de bu sıkıntı var.

Hocam, bu tür sorunlarda müşteri hizmetlerini arıyın. Zaten 2dk da yardımcı oluyorlar.

Merhaba aynı problemi bende yaşıyorum.
İnternet aboneliğim 16 Mbps.
Genelde hız ölçtüğümüz sitelerden baktığım kadarı ile 12 bazen 14 Mbps'ye kadar alabiliyorum.
Son zamanlarda ise hızım 3.5 Mbps'ye kadar düşüşler yaşamaya başladı.
İlk olarak yoğunluktan şüphelendim, yoğun olmayacağı saatlerde hız testi yaptığımda çok düşük hızlar aldım. Anında testi yenilediğimde ise hızım gayet alabildiğim sınırlardaydı. Kafasına göre Max ve min değerler arasında gidip geliyor. Bazen ara değerlerde kalıyor. (3 ila 12 arası değerler görüyorum.)
Bağlantımı Wi-Fi üzerinden gerçekleştiriyorum.
Modemim Air 5343.
tekno.PNG

İnternet durumum göründüğü gibi. Modemi resetledim bir yararı olur düşüncesi ile ama sorun yine aynı devam etti. Acaba modemim ben artık çok yaşlandım beni sal mı demek istiyor ? 😅

Geri
Yukarı