İnternet Hızı Testine Etki Eden Unsurlar

Mertyldzl

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. İnternetim yavaş oldugu için hızlandırmak amacıyla Süperonline'ı arayıp kotasını ve hızını arttırdım. Hızı 50 mps olmasına rağmen test yaptıgımda 36mps gözüküyor. Buna hız testi yapılan bilgisatyarın etkisi var mıdır? Yüksek performanslı bir bilgisayarla'da aynı sonuç mu verir?

Bunun yüksek bilgisayar ile alakası uzaktan yakından yok dostum , çünkü sen iyi bir bilgisayara da aynı kabloyu takıyorsun ve altyapı aynı yerden geliyor.
Daha alt seviye bir bilgisayara da aynı altyapı bağlıyorsun yani kendimden örnek vermem gerekirse ;
Daha önce kullandığım laptop 5-6 senelik idi fakat internet testini şuan ki ile kıyasladığım zaman aynı sonucu alıyorum gönlün rahat olsun. İyi forumlar. (y)

Merhaba Technopat ailesi. İnternetim yavaş oldugu için hızlandırmak amacıyla Süperonline'ı arayıp kotasını ve hızını arttırdım. Hızı 50 mps olmasına rağmen test yaptıgımda 36mps gözüküyor. Buna hız testi yapılan bilgisatyarın etkisi var mıdır? Yüksek performanslı bir bilgisayarla'da aynı sonuç mu verir?
Kablolu bağlantı mı yapıyorsunuz?

@AAAplus Kablolu bağlantı ile kablosuz bağlantı arasında 3 Mbps oynuyor laptoplarda hocam , 14 Mbps oynatması imkansız gibi birşey.

Zaten sana hepsini vermiyorlar. 50 mbps alırsın 35 mbps kullanıysın yada 24 mbps alırsın 17 mbps kullanırsın. Kendimden örnek vereyim. 8 mbps ama 7 mbps kullanabiliyorum maksimum.

Bende 35-25 mbps Fiber aboneliğine geçtim 7-5 mbps değerler alıyorum mükemmel üstü berbat hızlarla kullanıyorum nasıl bir Fiber bağlantı anlayamıyorum eski DSL Bağlantısı olan aboneliğim de 16 mbps kadar desteklerdi o zamanlarda 15-14 mbps aşağı düşmezdi en azından 10 tl daha ucuzdu. Bu TürkTelekom 'un işleri bizleri sinir hastası edecek. :)

Arkadaşlar kablosuz bağlantı kullanıyorum. Merak ettiğim bir konu daha var. Bilgisayar özellikleri internette dolaşma hızını etkiler mi ? Laptobum eski olmasada sistem özellikleri düşük, 36mbps de düşük bir rakam değil fakat internette dolaşırken bu hızı vermiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı