İnternet hızım 1000 Mbps ama download hızı 10 MB

Sorun onlarda diye bende düşünüyorum hocam ama onlar kanıt olarak speedtest gösteriyor ve sorun yok diyorlar.

Sorun onlarda diye bende düşünüyorum hocam ama onlar kanıt olarak speedtest gösteriyor ve sorun yok diyorlar.
Speedtest'de yüksek hız alıyorsunuz çünkü Turkcell'in sunucusunda test yapıyorsunuz yani local olarak yapıldığı için kayıpsız bir şekilde gerçekleşiyor test.

Tavsiyem Speedtest üzerinde varsa şehrinizde ki diğer sunuculardan en az 3 tane, yok ise en yakın diğer şehirlerden alacağınız hızları ekran görüntüleri ile BTK'ya şikayet oluşturmanız yararınıza olur.

Son düzenleme:
1679942867185.png

1679943097936.png

Türk telekom ve türknet serverlarını yaptım sonuç bu çıktı.

Sorunun PC'den kaynaklı olup olmadığını anlamak için başka PC ve mobil cihazlar ile test yapabilirsiniz. Sorun internet sağlayıcı tarafında değil bence.

Merhaba arkadaşlar, Turkcell 1000MBPS internet hizmeti alıyorum PC kablolu kullanıyorum Windows 11 kuırulu.
Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test sonuç gayet tatmin edici benim için görünen tarafta ama internetten ne indirirsem indireyim Steam'den oyun olsun Windows ISO olsun her ne dosya ve programda gerek kendı sunucularımdan gerek Google'dan kablolu bir şekilde bir dosya oyun vs indirdiğimde en yüksek görüğüm download 10 MB'leri görüyorum. Sırf denemek için Torrent denedim onda da yine aynı.

Eki Görüntüle 1716265

Eki Görüntüle 1716266

Turkcell arıyorum onlar sorun yok diyor. Speedtest ne alıyorsanız sonuç o diyor. Gerisi suncuların size verdiği diyor. Hadı tamam dedik inandık kendi sitemin FTP'sine doya atıyorum iş yerindeki fiber ile saniyede 100 MB indiriyorum ama evde yine 10'larda iniyor. PC format attım yine aynı. Bu sorunu daha once yaşayan var mı? Ya da çözümü var mı?

Arkadaşım abuk subuk sitelerden indirme yaparsan tabii ki tam verimini alamazsın Ubisoft'tan indir orada 100 MB üzerine çıkıyor birde IDM'yi lisanlı kullanmanız gerekiyor crackli olanlar yavaş indiriyor. Speedtestlerin sana yalan söyleyecek hali yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, Turkcell 1000MBPS internet hizmeti alıyorum PC kablolu kullanıyorum Windows 11 kuırulu.
Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test sonuç gayet tatmin edici benim için görünen tarafta ama internetten ne indirirsem indireyim Steam'den oyun olsun Windows ISO olsun her ne dosya ve programda gerek kendı sunucularımdan gerek Google'dan kablolu bir şekilde bir dosya oyun vs indirdiğimde en yüksek görüğüm download 10 MB'leri görüyorum. Sırf denemek için Torrent denedim onda da yine aynı.

Eki Görüntüle 1716265

Eki Görüntüle 1716266

Turkcell arıyorum onlar sorun yok diyor. Speedtest ne alıyorsanız sonuç o diyor. Gerisi suncuların size verdiği diyor. Hadı tamam dedik inandık kendi sitemin FTP'sine doya atıyorum iş yerindeki fiber ile saniyede 100 MB indiriyorum ama evde yine 10'larda iniyor. PC format attım yine aynı. Bu sorunu daha once yaşayan var mı? Ya da çözümü var mı?
AYlık kaç ödüyosun.

Eki Görüntüle 1716265

Eki Görüntüle 1716266

Evet aynısı bende de var

Superoffline kullanıyorsanız aynı sorunu yaşıyorum. İnternetim 500 Mbps fakat 60 Mbps alıyorum. Kaldı ki düzeltmeye gelindi, düzeltildi denildi fakat hız değişmedi. Rezil.

Geri
Yukarı