İnternet kablosu duvarlardan nasıl geçirilir?

Elektrik kablo kılavuzu alın çok pahalı bir ekipman değildir sonrasında ankastreden daire sigorta panonuza kadar aradaki buat kapaklarını tespit edin sonrasında ankastreden kılavuzu sokun ucuna çekilecek kabloyu bağlayın sigorta panonuza ulaşana kadar olan tüm buatlardan (normalde her katta bir tane buat olur) geçin mümkünse kabloyu tek parça ve ince olanlardan kullanın kaliteli olması önemli ömrü uzun olur tekrar aynı işlemler ile uğraşmazsınız sigorta panonuza ulaştıktan sonra kaç tane odaya dağıtacaksanız o kadar kabloyu ekleyin ve sigorta kutusundan modem DSL prizine kadar kılavuz ile çekerek ilerleyin eğer borular temiz ise kırma dökme olmadan bu yöntem ile kabloyu priz olan her yere götürebilirsiniz anlattığım kadar uzun ve zor bir işlem olmayıp borular temiz ise hızlı bir şekilde biter.

Ankastredeki kablonun ucuna bağlayıp yulardan çekmeye çalışınız.
Ankastre bu şekilde bağlantıyı söküp yukarı çekip kalan boşluğa CAT 6 mi geçireyim ?

Dosya Ekleri

• ankastre.PNG
    ankastre.PNG
    691,1 KB · Görüntüleme: 77
  • ankastre 2.PNG
    ankastre 2.PNG
    651,8 KB · Görüntüleme: 81
Elektrik kablo kılavuzu alın çok pahalı bir ekipman değildir sonrasında ankastreden daire sigorta panonuza kadar aradaki buat kapaklarını tespit edin sonrasında ankastreden kılavuzu sokun ucuna çekilecek kabloyu bağlayın sigorta panonuza ulaşana kadar olan tüm buatlardan (normalde her katta bir tane buat olur) geçin mümkünse kabloyu tek parça ve ince olanlardan kullanın kaliteli olması önemli ömrü uzun olur tekrar aynı işlemler ile uğraşmazsınız sigorta panonuza ulaştıktan sonra kaç tane odaya dağıtacaksanız o kadar kabloyu ekleyin ve sigorta kutusundan modem DSL prizine kadar kılavuz ile çekerek ilerleyin eğer borular temiz ise kırma dökme olmadan bu yöntem ile kabloyu priz olan her yere götürebilirsiniz anlattığım kadar uzun ve zor bir işlem olmayıp borular temiz ise hızlı bir şekilde biter.
Teşekkürler. Dediğiniz şey susta sanırım. Sustayı içinde kablo varken ankastreden sokmam gerekli anladığım kadarıyla peki bu buatları nasıl bulurum?. Blokta 4 daire var hangi daireye götürdüğümden nasıl emin olurum?
Bütün kalolar tek hattan girip dağılıyor orada yoksa duvarda ayrı ayrı elektrik borusumu var.
Dediğinizi tam anlayamadım. 4 dairenin telefon kablosu duvarın içinden gidiyor.

Teşekkürler. Dediğiniz şey susta sanırım. Sustayı içinde kablo varken ankastreden sokmam gerekli anladığım kadarıyla peki bu buatları nasıl bulurum? Blokta 4 daire var hangi daireye götürdüğümden nasıl emin olurum?

Dediğinizi tam anlayamadım. 4 dairenin telefon kablosu duvarın içinden gidiyor.

Elektrik dağıtımı tek aks üzerinden yapılmıyor ise dediğimin tam tersini uygulayın daireden çıkış verip ankastreye doğru ilerleyin bu şekilde daha rahat bulursunuz zaten buat kapaklarını açtığınızda DSL kablolarını göreceksiniz DSL ve elektrik kabloları mesafe uzun olduğundan dolayı için buatsız dağıtım yapılmaz.

Elektrik dağıtımı tek aks üzerinden yapılmıyor ise dediğimin tam tersini uygulayın daireden çıkış verip ankastreye doğru ilerleyin bu şekilde daha rahat bulursunuz zaten buat kapaklarını açtığınızda DSL kablolarını göreceksiniz DSL ve elektrik kabloları mesafe uzun olduğundan dolayı için buatsız dağıtım yapılmaz.
Az çok anladım gibi. Buatları nasıl bulurum onu anlayamadım yardım için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı