İnternet Kafe İçin Sistem Toplama

Fikriniz harika ama bu kadar çok harcama yaparak başlamanızı tavsiye etmem. İlk 1 veya 2 ayda çok fazla kar edebileceğinizi sanmıyorum o yüzden ilk birkaç ayda batmamak için bir miktar parayı ayırın derim. Bana kalırsa kafenin 1 aylık giderlerini 3 ile çarpın ve %50 ekleyin ve bu miktarı bir kenara ayırın. Ayrıca bu bilgisayarların bakmını yapıcak biri de lazım özellikle sıvı soğutmalı bilgisayarlar olursa. Eğer sıvı akıtmaya başlarsa tamiri gerçekten zor olur ve bizzat ilgilenmek yerine bu tür işler için de biriyle anlaşmak iyi olur bence. Gerçekten harika bir fikriniz var umarım başarılı olursunuz. Birde saat başı 4tl gerçekten biraz fazla. VIP olmayanlardan saat başına 1.5 veya 2 tl falan almanızı tavsiye ederim. Bunun dışında bol şans.

Merhaba arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim. Mekandaki fast food ürünleri en taban ücretle sunuyorum. Sucuklu tost 1tl çay 1 et hamburger mini cips 200 ml cola 6 tl patso 3 tl patsos 4 tl kahvaltı tabağı 10 tl. Bu gün ps vr aldım. İşlemci için zen mimarisini bekliyorum. öncelikle oyuncular için steelseries markası iyimidir. Ben biraz araştırdım sebiria v2 çok popülermiş. Ben 500 tlye satıcı ile bir set hazırladım. Sebiria 200 rival 300 apex 300. Öncelikle 16 gb ram şu an için iyi bir bellekmi. 4 gb ram ekran kartı iyimidir bu arada bana her 5 masa için bir internet paketi önerirmisiniz bide projeksiyon öneribilirmisiniz.

Merhaba arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim. Mekandaki fast food ürünleri en taban ücretle sunuyorum. Sucuklu tost 1tl çay 1 et hamburger mini cips 200 ml cola 6 tl patso 3 tl patsos 4 tl kahvaltı tabağı 10 tl. Bu gün ps vr aldım. İşlemci için zen mimarisini bekliyorum. öncelikle oyuncular için steelseries markası iyimidir. Ben biraz araştırdım sebiria v2 çok popülermiş. Ben 500 tlye satıcı ile bir set hazırladım. Sebiria 200 rival 300 apex 300. Öncelikle 16 gb ram şu an için iyi bir bellekmi. 4 gb ram ekran kartı iyimidir bu arada bana her 5 masa için bir internet paketi önerirmisiniz bide projeksiyon öneribilirmisiniz.

Tost için 1 TL çok çok ucuz olur. Kendini bile çıkaramaz. Minimum 5 TL yaparsanız daha iyi olur.

Hocam VIP dışında o ekipmanlar çok aşırı olur.

16 GB yeterli hatta fazla bile. VIP dışında 8 GB kullanmanız daha iyi olur.

Hangi ekran kartı? Ekran kartı GB ve Bit'e göre seçilmez.

Tost dediğim sandivinç ekmeğinden tost
Vip olmayanlara ıncanın setini alıcam
Vip dışında 8 gb zaten
Ekran kartını r9 380x alıcam technopatta incelemiş çok beğendim

Tost dediğim sandivinç ekmeğinden tost
Vip olmayanlara ıncanın setini alıcam
Vip dışında 8 gb zaten
Ekran kartını r9 380x alıcam technopatta incelemiş çok beğendim

Inca'yı hiç ama hiç önermiyorum. 10-15 tane Inca set alacaksınız. Buna minimum 3000 TL vereceksiniz ve 2 ay sonra hepsi bozulmuş olacak. Oradaki ekipmanların sağlam, kaliteli ekipmanlar olması lazım, tabi fiyatı çok fazla olmamalı. Ben fare için G100S öneriyorum. Ucuz ve sağlam.

R9 380X eski ve güçsüz bir kart. Onun yerine RX 470 4GB çok daha mantıklı.

Bakın size tavsiyem , zen apularını beklemeniz bu kadar pahalı internet kafe için fazla gelenlerin çoğu lol veya cs oynar taş patlasa gta 5 oyanayan olur nakit paranız fazla diye fazla masraf çıkaracağınıza bi 3.000 tl bana verinde bilgisayar toplayayim

Öncelikle maşallah. :) İsterseniz kendi fikrimi söyleyeyim; VIP masalarına RX480, normal masalara ise RX460 tavsiye ediyorum. VIP masalara okadar da para baymaya gerek yok, zaten RX480'in açamayacağı bir oyun yok, gelen kişiler zaten GTA V oynayacaktır en fazla onu da yüksek ayarlarda rahatlıkla kaldırabilir. VIP masalarda bence ekipman daha önemli olacaktır, dediğiniz steelseries gayet iyi. Diğer bir konu, güvenlik şart. Gelip ekran kartını da RAM'i de söküp, mouse yi cebine atıp gidebilirler. Bunu bir şekilde halletmeniz gerek. Mesela 10 masa başına bir eleman koysanız kontrolleri yapsalar iyi olacaktır, fakat bence o da yetmez, dükkanınızdan çıkanların üstünü aramanız bence en mantıklısı malum 1500-2000tl lik parçalarınızın gitmesini istemezsiniz. Bence tostu 2tl ya da 1.5tl yapın, 1tl çok az olacaktır. Yaş sınırlamasını gene ben olsam koyardım. Gelen kimlik gösterecek 12yaş üstü olacak, çünki bağırtı çağırtı çok olacaktır hem kendi başınızı hem de diğer oyuncuların başını çok ağrıtacaklardır. Ön yargılı yaklaşmıyorum gördüklerimin neredeyse %95'i öyle. :) Bu arada, reklam yapmalısınız, malum Türkiye'nin en iyi oyun kafesini açacaksınız. Reklam yaparak daha çok kişiyi kafenize çekeceğinizi düşünüyorum hatta zorunlu gibi birşey. Küçük bilgisayar parçaları satmak ta çok iyi olacaktır eminim. Sponsor da kazanabilirsiniz. Gelirinizi çok arttıracaktır. Diğer arkadaşın bahsettiği gibi turnuvalar düzenleseniz emin olun ki başka illerden de gelen olacaktır sizin için. Daha aklıma gelen olursa bildiririm. :) İnşallah istediğiniz gibi olur.

Ben diğer arkadaşlardan farklı olarak Steelseries önermem.

Neden derseniz neredeyse bütün ürünlerinde kablo temassızlığı yaşanabiliyor bir süre sonra. Geçen yaz bunun farkında olarak ''aman canım herkesin başına gelecek değil ya'' diyerek bir kulaklığını almıştım. 3 ay sonra kablo temassızlığından bir teki çalışmamaya başladı iade ettim.

Logitech'i dayanıklılık anlamında başarılı buluyorum. Hatta Standart masalara Logitech G103+G300s seti güzel gidebilir. Satıcı arkadaş Steelseries sete o fiyatı çektiyse bu ikisine de 100-120TL çekebilir diye düşünüyorum.

VIP masalara da Logitech g710 klavye+Logitech G502 mouse+G430 kulaklık güzel gidecektir.

Kendim Zowie, Logitech ve Philips kullanıyorum ekipmanlarda. Zowie TR'de çok yaygın değil. Bu yüzden toptanda pahalıya gelebilir ve oturmuş bir garanti sistemi var mı belli değil. O yüzden tavsiye etmem.

Ekipmanların dışında çıkarsak. RX460 ekran kartı standart masalar için uygun bir kart hocam. En üst düzey oyun olan GTA V'i medium ayarlarda oynatabilecek bir kart. VIP masalar içinse RX480 uygun. Bu kartları Sapphire Nitro+ serisinden almanızı tavsiye ederim.

İşlemciler için ZEN'i bekleyin ve performans testlerini takipte kalın. ZEN çıkmasaydı şunu önerirdim; Standart masalarınıza i3'lerden birini veya i5 7400 işlemci koyun. VIP masalara da i7 veya i5 7600 koyun. ZEN çıktıktan sonra hangi modeller bunlara denk olur, fiyatları ne olur tekrar yorumlanabilir.

Ekleme: Hocam yanınızda çalıştıracağınız kişiler de önemli. Bence 20'li yaşlarda bilgisayardan orta seviyede anlayan 1-2 kişi bulunsun içerde. Masalardaki sorunları hızlıca çözebilsinler ama çay servisi vs. yapmaktan da gocunmayacak adamlar olsun. Bir tane de bilgisayarlardan çok iyi anlayan çalışanınız olsun. En azından tek başına kasa söküp toplayabilsin, format nedir bilsin, internete hakim olsun, forum-sözlük vs. takip etsin. İçerdeki tüm sistem ona emanet yürüsün.:)

Son düzenleme:
1485265445612.jpg

Mekanın dıştan görünüşü şu anda hasta olduğum için evden çekmek zorunda kaldım. Normal masalarda rx460 kullanmak mantıklı ama vip masalarda rx480 kullabilir ama rx 470 farkı ne anlayamadım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı