İnternet maksimum hat değeri 70'ten 40'a düştü

Fırat Kavak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Birkaç gündür bir problem yaşıyorum. Modem değerlerinde hattımdan alabileceğim maksimum hız normalde 70 Mbit'leri gösteriyordu ama şu an bu 40'lara kadar düştü. Durduk yere. 50 Mbit'lik paket kullanıyorum ve net 50 Mbit'te alabiliyordum. Şu an maksimum alabileceğim hızı 40 küsurlerde göstermesine rağmen hızım 30 Mbit'lerde. Upload sıkıntısı yaşamıyorum, o normal değerlerinde.

Türk Telekom'u arayıp sorunu anlatmama rağmen, sistemimizde sorun gözükmüyor, hattınız normal diyerek geçiştiriyorlar. Pkts de artıyor her gün. (modemi her gün otomatik resetlemeye aldığım için pkts az gözüküyor)

Ev içi tesisatta sorun yok. Modemim VR300, yeni almıştım birkaç ay oldu daha, yazılımsal sorunu da yok. Ne yapabilirim bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu modemin V1 ve V2 versiyonları sorunlu v1.20 versiyonu sorunsuz çalışıyor sadece başka modem ile denemeyi deneyin bir de sra ayarını açmayı deneyin ama kesin sorun modemde diyemiyorum tabii ki.

4 aydır modemi sorunsuz kullanıyorum, modemden kaynaklı olacağını pek zannetmiyorum ama belli olmaz. Başka bir modemle deneyeyim

Öbür modem nedir iç tesisatınızı yenilemeyi denediniz mi bir de şu siteden altyapı sorgulaması yapar mısın goknet altyapı sorgulama modemde sra ayarı açıkmı.

Türk Telekom'un kendi verdiği Tp link VC220. Bu modemi kullanırken de sorun yaşamıyordum. Bu modem ile de denedim fakat aynı. Altyapı sorgulatması 52 mbit gösteriyor. Sra ayarını da deneyeceğim hemen, unuttum onu. Ev içi tesisat kablosu bundan 3 yıl önce yenilendi. Önceki kablolar 15 yıllıktı. Açıkçası tesisattan dolayı olacağını zannetmiyorum.

Kablolara parazit yapacak bir etken var mı diye düşünüp kontrol ettiğimde de sonuç alamadım. Herşey sağlıklı gözüküyor. Türk Telekom müşteri hizmetleri ile konuştuğumda hatta bir sorun olmadığını, sorun olmadığı için de arıza kaydı açamadığını (!) söylüyorlardı. Ankastre kutusundan fiziksel sinyal denetimi yapılmasını rica ettim, yapamadıklarını söylediler. Ne yapayım diye sorduğumda da, bu şekilde kullanın sorun yok diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı