İnternet paket kaybı nasıl çözülür?

kaloxfurkan

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar uzun süredir bu sıkıntıyı yaşıyorum. Oyunlarda lag gibi böyle mermiler net gitmiyor. Yaptığım testlerde sürekli bana internetimde hoplamalar ve ilk başlarda paket kaybın var diyorlar. Superonline kullanıyordum sonra TurkNet'e geçtim ama yine düzelmedi bu sorun. Şimdi de tekrar Superonline 500 download 50 upload geçip, IPv6 bağlattıracağım. Bu sorunu çözmenin bir yolu yok mu ne yapılması gerekir?

Kaliteli bir modem, kaliteli bir ethernet kablosu ve modeme kadar çekilen sağlıklı bir telefon kablosu. Bu üçü dışında geri kalan sıkıntı sadece internet hizmet sağlayıcınla alakalı olacaktır.

Fiber kullanıyorsunuz galiba modemin arayüzüne erişip GPON değerlerini atarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Fiber kullanıyorsunuz galiba modemin arayüzüne erişip GPON değerlerini atarsanız yardımcı olmaya çalışayım.

Açıkçası Superonline bugün geçeceğim akşam gelecekler. Şu an aktif olarak TurkNet kullanıyorum. Ama 100 Mbps sınırlı anca 80 alabiliyorum. Sorunum istediğim gibi çözülmediği için tekrar Superonline dönüş yapacağım. Sıfır sağlam modem ve IPv6 desteği istedim. Geçtikten sonra duruma göre haber ederim size.

Açıkçası Superonline bugün geçeceğim akşam gelecekler. Şu an aktif olarak TurkNet kullanıyorum. Ama 100 Mbps sınırlı nac 80 alabiliyorum. Sorunum istediğim gibi çözülmediği için tekrar Superonline dönüş yapacağım. Sıfır sağlam modem ve IPv6 desteği istedim. Geçtikten sonra duruma göre haber ederim size.
Şu an fibermi kullanıyorsunuz TurkNet'te vdslmi.
Fiber kullanıyorum

Modemin arayüzüne giriciksin xpon mode diye bir yer var o kısmı atacaksın belli bir seviyeye düşerse eğer böyle problemler olabiliyor.

Geri
Yukarı