İnternet Reklamları Algımıza Saldırıyor

Markacı geçinen, vasıfsız ve bilinçsiz tüketici bir toplum olmaya mı çalıştırılıyoruz

• Sadece para kazanma politikaları...

Oy: 3 30,0%
  • Modern kölelik gerçek(!)

Oy: 7 70,0%

• Oy verenlerin toplamı
    10
  • Anket kapandı .

Emin Bozgeyik

Kilopat
Makaleler
12
Yer
The Earth
Bu yazımda hem sizlere bir şey sormak, sorarken bir parça düşündürmek istiyorum. Mesele internet reklamları üzerine. Malûmunuz müşteri çok ama alıcı az. "Ve insanları aslında almayacakları şeyleri nasıl aldırmaya ikna ederiz?" sorusuna en iyi cevap sanırım reklamlar. Fakat ben bilinç altına atılan mesajalardan değil, inatçı Google reklamalarından bahsetmek istiyorum. Evet, beni delirtmenin eşiğine getirdi! İnternette baktığım herhangi bir ürünün her yerde reklamlarını görmek beni bıktırdı! Sadece bir defalığına bir Supplement sitesine girdim ve ben daha ikinci defa dahi girmeden olan oldu ve her sitede baktığım ürünlerinin reklamlarına yüzlerce kez maruz kaldım! Ve neden reklamlar çıkıyor diye bakınırken"Criteo"diye bir site karşılaştım. Reklamlar bu site yüzünden çıkıyor ve gördüğüm kadarıyla, insanları markalara yönlendirme gayesi güdüyor. Bunu durdurmanın yolu yok mu?
Neden markalara yönlendiriliyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu sitede gördüğün 127... ile başlayan tüm linkleri PC'deki hosts dosyasına girerek yapıştır. #Ads

Ayrıca tarayıcına Adblock Plus, telefonuna da AdAway kurmanı öneririm. Bunlar reklamları engelleyecektir.

Bu bahsettiğin şeye reklam kimliği deniyor. Eğer Google hesabın varsa aramalarını hesabından çıkarak yap.

Çünkü Google hesabın açıksa, Google sana özel reklam kimliği oluşturuyor.

Ha bi de tarayıcını gizli modda kullan. Bu da çerezleri engelleyecek ve sürekli aynı reklamları görmeni engelleyecektir.

Yalnızca "Neden markalara yönlendiriliyoruz" sorusunun cevabına hitaben ;
Zaten oldu olası tüketen bir toplumduk, üretebildiğimiz tek şey topraktan çıkan mahsuller. Ona da yerli halkımız kaç liradan erişiyor, tarımcı ne kadar kazanıyor ve ne kadarını ihraç edebiliyoruz ortada zaten :)

Asgari ücretle çalışıp 1 ürüne 3 aylık emeğini seren, 1. katta oturduğu kiralık evinin aidatını ödeyemeyip kendini yolacak lüks cafelerden hangisine gideceğine karar veremeyen insanların, insan müsvettelerinin içerisinde yaşadığımız bir çağdayız. Neden? Çünkü instakrama atacak :)

Bunu durdurmanın belirli bir süreden sonra çaresi yok maalesef. Zaten Batılı, gelişmiş devletlerin uyguladığı politika da budur. Araba üretecek bir avuç insanımız yokken ülkenin 4 bir yanı asfaltla çevrilidir, köy yolları desen dublex. Yol ne için var? arabayı sana satabilmek için elbette.
Türkçe sözlüğüne "Telefon" kelimesinin anlamını yazabilmekten aciz insanların Iphone fanlığına soyunmasını da buradan anlıyoruz. İşin psikolojik - sosyolojik boyutunu da çok iyi yönetiyorlar.

Sosyalizm görüşünü benimsemediğimiz, uygulamadığımız sürece bu kervan, halk için daha da dayanılmaz bir seviyeye gelmeden varlığına son vermeyecektir.
Ama insanlar öyle alışmışlar ki sömürülmeye, kendini rüyadan uyandıranlara bile sert çıkıyorlar.

Hayatlarımızı ; Batının ürettiği şeyleri satın alabilmek için her geçen gün biraz daha heba ediyoruz.

Son düzenleme:
Tarayıcı ile izlenmeye alıştık artık da, asıl sorun Whatsapp. Arkadaşımla neyin muhabbetini yaparsak karşıma onun reklamları çıkıyor. Bu çok daha büyük bir sorun..

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı