İnternet sağlayıcısı önerisi

HasanBalcı

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an kullandığım Vodafone 16 Mbps internetim 17.07.2021 itibarıyla bitecek. Vodafone bana pek iyi bir internet sunamadığı için değiştirmeyi düşünüyorum.
Ama hangisine geçmem konusunda kararsız kaldım. Aklımda TurkNet, Millenicom, Comnet, NetSpeed gibi firmalar var ama saha dolabına uzaklığım biraz fazla olduğundan dolayı biraz şüphe ediyorum.

altyapı.png

Türk Telekom çöp hariç hepsine geçin.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Peki aralarında önerdiğiniz var mı?
Comnet alanlar memnun ancak hat değerlerinizi de bilmemiz gerekiyor. Belki de sağlayıcı kaynaklı bir probleminiz yoktur.

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Hat değeri dediğiniz şey bu mu?

Dosya Ekleri

• hat değerleri.png
    hat değerleri.png
    9,6 KB · Görüntüleme: 79
Şuan da yaklaşık olarak 6-7 aydır aktif olarak Netspeed üyesiyim. Her hangi bir kesinti, kopma vesaire yaşamadığımı söylemek isterim. Tabii ki benim saha dolabına olan mesafem 0 Metre ve Maksimum hız 100Mbps olarak gözüküyor. Eğer ki altyapınız az da olsa iyi ise, Netspeed şirketini öneririm. Taahhüt ettikleri hızı net ve güzel şekilde veriyorlar.

Online oyunlarda altyapının etkili olduğunu düşünüyorum ancak, bundan önce kullandığım Göknet ve Netspeed firmasını karşılaştırdığımda Göknet ile 70ms Netspeed ile 30-35ms arası alıyorum. (CS-GO resmi sunucularında.)
speedtest.pngNetspeed.png

Şuan da yaklaşık olarak 6-7 aydır aktif olarak Netspeed üyesiyim. Her hangi bir kesinti, kopma vesaire yaşamadığımı söylemek isterim. Tabii ki benim saha dolabına olan mesafem 0 Metre ve Maksimum hız 100Mbps olarak gözüküyor. Eğer ki altyapınız az da olsa iyi ise, Netspeed şirketini öneririm. Taahhüt ettikleri hızı net ve güzel şekilde veriyorlar.

Online oyunlarda altyapının etkili olduğunu düşünüyorum ancak, bundan önce kullandığım Göknet ve Netspeed firmasını karşılaştırdığımda Göknet ile 70ms Netspeed ile 30-35ms arası alıyorum. (CS-GO resmi sunucularında.)
Eki Görüntüle 1065638Eki Görüntüle 1065637
İşte asıl sorun altyapıma güvenemiyorum.

Evet burası, sizin evinizde 16 MB ADSL altyapıda hizmet alıyorsunuz. VDSL desteğiniz var. TurkNet, Millenicom, NetSpeed gibi sağlayıcılardan 35 MB paket almanızı öneririm.

Yanıtınız için teşekkürler. Ama gecikme değerleri konusunda bir korkum var çünkü Vodafone bana TR sunucularında dahi 50ms gibi bir gecikme veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı