İnternet Servis Sağlayıcı Seçimi

Hangi ISS iyidir?

• Turkcell SuperOnline

• TürkNet

• VodafoneNet

• Türk Telekom

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

iNeonDragon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar. Şu an binada Fiber var ve ben Fiber çektirmek için o kadar uğraştım tek başıma, fiber geldi ama bana vermedi Türk Telekom. 1 senedir 16 Mbps gibi bir hızda sürünüyorum. 13 yıldır kullandım ve hiçbir faydasını görmedim. 23 Temmuz 2018 ibariyle Türk Telekom ile taahhütüm bitiyor. Şimdi başka bir internet servis sağlayıcısına geçmek istiyorum fakat hangi siteye baktıysam altyapı bölümünde bina ile ilgili altyapı yok diyor. Hatta Türk Telekom'un sitesinde bile altyapı yok yazıyor. Binada fiber kullananlar var. Bir kaç yeri arayıp sorduğumda internette öyle gözüktüğü söylendi. Şimdi 3 firma var geçebileceğim.

TürkNet 35 Mbps (100 Mbps verebiliriz uygunsa dediler) Limitsiz AKKsiz - 65 TL
Vodafone 100 Mbps 100 GB AKKli - 12 ay 70 TL, 12 ay 80 TL
Turkcell SuperOnline Fiber 24 Mbps AKKsiz (Bu paket karışık. 3 farklı bayiye gittim 2si Fiber yok dedi diğeri var dedi) - 90 TL

Şu an öğrendiğim bilgilere göre geçebileceğim paketler bunlar. Hangisi daha iyidir. TürkNet'in eskiden sıkıntılı bir firma olduğu biliniyor. Ama son 2 - 3 senedir baya toparladı gibi. Herkes öneriyor. Turkcell kalitesini zaten biliyoruz. Gönlüm Turkcell'den yana ama fiber var mı yok mu hala tam bilgi alamadım (Ben Ordu'dayım, Adana'da 150 Mbps 100 GB AKKli paketi 80 TL, o paketi bulamadım). VodafoneNet'de çok fazla kesinti olduğu söyleniyor. Hızlı fakat kesinti olduğu için Online oyunlarda falan sürekli sıkıntı olduğu söyleniyor.
Kesin geçebileceğim tek paket "Türk Telekom 100 Mbps 100 GB AKKli Fiber İnternet - 132 TL". Ama Türk Telekom'da kalmak en son seçenek benim için.
Sizce hangisine geçmeliyim. Hangisi iyi hizmet verir.

Eğer binanızda TürkNet'İn kendi altyapısı yoksa tek iyi seçenek Vodafone gözüküyor. Ancak yine de siz bir araştırın Vodafone'yi.

Binanızda hangi internet servisinin altyapısı var acaba ?

Türk Telekom Fiber altyapısı var.

Eğer binanızda TürkNet'İn kendi altyapısı yoksa tek iyi seçenek Vodafone gözüküyor. Ancak yine de siz bir araştırın Vodafone'yi.

Vodafone oraya hizmet vermiyoruz diyor telefonda. Fakat karşı dairede VodafoneNet var. Onlarda çok kullanmadıkları için kesilme yada bağlantı kalitesi hakkında birşey demediler.

Türk Telekom'un fiberi var ise Türk Telekom kullanmanızı tavsiye ederim.
Çünkü diğer sağlayıcılar da Türk Telekom'un altyapısı üzerinden verecekler size fiberi.

Turkcell hariç diğerleri zaten Türk Telekom altyapısı kullandıklarını söylediler (Vodafone bazı yerlerde Turkcell altyapısını kullanıyormuş). Fiyatı çok pahalı ama. Aynı paket Vodafone'da 80 TL, Türk Telekom'da 135 TL. Çok fazla fiyat farkı var...

Vodafone'nin o hızı verebileceğine inanıyosanız en mantıklısı o.
Tavsiyem eğer Vodafone'nin taahütsüz (umarım doğru yazmışımdır :D) tarifesi varsa bir denemeniz hızını veriyormu cidden diye.

Vodafone'nin o hızı verebileceğine inanıyosanız en mantıklısı o.
Tavsiyem eğer Vodafone'nin taahütsüz (umarım doğru yazmışımdır :D) tarifesi varsa bir denemeniz hızını veriyormu cidden diye.

Vodafone nedense banada çok güven vermiyor :D ADSL varken burada 75 Mbps hız verebiliyoruz diyordu :D :D ADSL'de 75 Mbps hız veren Fiber'de 750 Mbps kadar çıkar herhalde :D
En mantıklısı taahhütsüz alıp denemek hepsini sizin dediğiniz gibi :)

Turknet'in sitesinden sorgulayın. Aktif altyapısındaysanız 100'e kadar yolu var. miileni.com.tr buradan da bakın. 75 falansa alabileceğiniz Netspeed geçin.
İşin ilginç yanı TürkNet'te adresde altyapı yok diyor. Yani hiç internet yok diyor. Aradığım zamanda port yok diyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı