İnternet Servis Sağlayıcı Seçimi

Hangi ISS iyidir?

• Turkcell SuperOnline

• TürkNet

• VodafoneNet

• Türk Telekom

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bu Türkiye de hala internet sıkıntısı bitmedi. Bende dede var.:dikkatli:İnternet altyapımız bile hala kötü.
Aslında altyapı iyi. Sıkıntı yok. Ama hem fiyatlar yüksek hemde iş tek el olunca sıkıntı oluyor. Fiber kablo çekmek zor ve pahalı. ADSL sadece Türk Telekom'un elinde. Belediyeler kablo çekilmesi için sadece Türk Telekom'a izin veriyor (bazı sebepleri var). İş böyle olunca sıkıntıyı biz yaşıyoruz. Yoksa şuan Turkcell Fiber çektiği yerlere kişi başı 10 Gbps hız verebiliyor ki hatları bunu kaldırabilir. Ama dediğim olaylar var. Fiyatlar çok pahalı. Vergiler ağır. Serbest piyasa burada çok işlemiyor.

Turknet kullanıcısıyım, herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan uzun zamandır kullanıyorum. Akn olmadığı ve 100 mgbt e kadar destek verdiği göz önünde bulundurulursa bahsi geçen her sağlayıcıdan daha pahalı olması gerekiyorken en uygun fiyatlısı o, üstelik taahhütsüz olması da en azından denedim, alternatifler arasından çıkabilir demenizi sağlayacaktır. Port olmaması, Turknet' e geçiş yapana kadar hangi hızı alacağınızı bilmenize mi yoksa sağlayıcının kullanıcısı olmanıza mı engel oluyor onu anlayamadım.

Turknet kullanıcısıyım, herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan uzun zamandır kullanıyorum. Akn olmadığı ve 100 mgbt e kadar destek verdiği göz önünde bulundurulursa bahsi geçen her sağlayıcıdan daha pahalı olması gerekiyorken en uygun fiyatlısı o, üstelik taahhütsüz olması da en azından denedim, alternatifler arasından çıkabilir demenizi sağlayacaktır. Port olmaması, Turknet' e geçiş yapana kadar hangi hızı alacağınızı bilmenize mi yoksa sağlayıcının kullanıcısı olmanıza mı engel oluyor onu anlayamadım.
Tam olarak söylemedi. Port olmadığı için alacağınız hızı göremiyoruz dedi. Muhtemelen bağlantı sağlarlar ama ne hız vereceklerini göremiyorlar.

Tam olarak söylemedi. Port olmadığı için alacağınız hızı göremiyoruz dedi. Muhtemelen bağlantı sağlarlar ama ne hız vereceklerini göremiyorlar.
Durum buysa şu şekilde düşünebilirsiniz. Şu anda idare edilebilir bir hıza muhtemelen 50 tl civarında bir bedel ödüyor ve taahhüt yüzünden cayamıyorsunuz. 65 tl ödeyerek şansınızı deneyip, Akn siz internetin keyfini sürebildiğiniz kadar da sürün.

Durum buysa şu şekilde düşünebilirsiniz. Şu anda idare edilebilir bir hıza muhtemelen 50 tl civarında bir bedel ödüyor ve taahhüt yüzünden cayamıyorsunuz. 65 tl ödeyerek şansınızı deneyip, Akn siz internetin keyfini sürebildiğiniz kadar da sürün.
Bu ayın 23ünde bitecek taahhüt. Ondan sonra bakacam. Başka ISSlere geçecem. Baktım olmuyor tekrar Türk Telekom'a dönerim son çare olarak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı