İnternet tarifesi tavsiyesi

araba lastiği

Hectopat
Yer
Jant
Arkadaşlar Vodafone 8Mbps bir internet kullanıyorum. Modemim sadece ADSL destekliyor. Para biriktirip VDSL bir modem alana kadar 16Mbps tarife kullanmayı düşünüyorum. Belki hızından memnun kalır, daha fazlasına gerek duymazsam 16Mbps ile yoluma devam edeceğim. Bu arada ADSL modem ile kaç Mbps hız alacağımı bilmiyorum. Altyapımın da VDSL destekleyip desteklemediğini bilmiyorum. Milleni üzerinden altyapımı sorguladığımda, alabileceğim en fazla hızın 33Mbps olduğunu görüyorum. Fakat altyapımın VDSL destekleyip desteklemediği hakkında bir bilgi bulamadım. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Baktığım paketlerin birinde 1Mbps upload var, diğerinde ise bu değer 4Mbps. Paketlerin biri Milleni, diğeri NetSpeed. Sizce 1 Mbps upload rekabetçi oyunlarda ping sorunu yapar mı? Aylık 30TL için 1Mbps yerine 4Mbps kullanmaya değer mi? En fazla 80-85 TL ödeyeceğim, 16Mbps (bu arada modemim ADSL olduğundan en fazla 16Mbps destekleyecek sanıyorum. Eğer daha fazla destekler ise 16 üstü bir tarife daha iyi olur.) Taahhüt olmayan, bir paket önerebilir misiniz?
WhatsApp Image 2021-01-08 at 19.24.22.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Vodafone 8Mbps bir internet kullanıyorum. Modemim sadece ADSL destekliyor. Para biriktirip VDSL bir modem alana kadar 16Mbps tarife kullanmayı düşünüyorum. Belki hızından memnun kalır, daha fazlasına gerek duymazsam 16Mbps ile yoluma devam edeceğim. Bu arada ADSL modem ile kaç Mbps hız alacağımı bilmiyorum. Altyapımın da VDSL destekleyip desteklemediğini bilmiyorum. Milleni üzerinden altyapımı sorguladığımda, alabileceğim en fazla hızın 33Mbps olduğunu görüyorum. Fakat altyapımın VDSL destekleyip desteklemediği hakkında bir bilgi bulamadım. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Baktığım paketlerin birinde 1Mbps upload var, diğerinde ise bu değer 4Mbps. Paketlerin biri Milleni, diğeri NetSpeed. Sizce 1 Mbps upload rekabetçi oyunlarda ping sorunu yapar mı? Aylık 30TL için 1Mbps yerine 4Mbps kullanmaya değer mi? En fazla 80-85 TL ödeyeceğim, 16Mbps (bu arada modemim ADSL olduğundan en fazla 16Mbps destekleyecek sanıyorum. Eğer daha fazla destekler ise 16 üstü bir tarife daha iyi olur.) Taahhüt olmayan, bir paket önerebilir misiniz?

33Mbps destekliyorsa VDSL vardır. ADSL ve VDSL hat değerleri ve kaliteleri farklı olduğu için VDSL'de 33Mbps kullanmanız, ADSL'de maksimum 16Mbps'i alacağınız anlamına gelmez. Teknoloji farkından kaynaklı olarak ADSL'de hat değerleri referans alınarak yola çıkılmalı.
Modem ara yüzünden hat değerlerini kontrol et. ADSL ile maksimum alacağın hız ve SNR değerin orada yazar.
TurkNet satın al. Taahhüt yok. Modem kampanyası var katılırsan onun taahhüttü var o kadar. Aylık tarifeye ek ücret ile satın alırsın. Para biriktirmek yerine taksitini ödersin. İki türlü de modem senin olacak zaten.

@araba lastiği iyi geceler dilerim, altyapınızın desteklediği profili öğrenmek istiyorsanız, Google altyapı sorgulama Extranet yazınız. Sonra adres bilgilerinizi girdikten sonra hattın türü, desteği ve portun mevcut olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgede port sorunu mevcut ise parasına bakarak internet firması seçmeyin. Merak edebilirsiniz neden diye kısaca özetlemek gerekirse, size altyapıyı ve hizmeti sağlayan firma sizin isteklerinizi ve sorunlarınızı çözebilir. Diğer firmalar maalesef size fazla yardımcı olamayabilir çünkü, altyapının sahibi ilk önce kendi müşterilerine öncelik vererek hizmet sağlar boşta yer kalırsa sonra diğer firmalara bu yeri kiralar.

Yeni konular

Geri
Yukarı