İnternet üzerinden yapılan izleme eyleminden nasıl kurtulunur?

tugbaciccone

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Burada izlenme hakkında birçok soru sordum. Herkesin önerisi ile SIM kartımı çıkardım, tüm cihazlarıma format attım, yeni bir e posta açtım ve eskisine hiç giriş yapmadım hatta o hesaba bağlı olan hiçbir sosyal medya hesabına da girmedim. Gerçekten kurtulduğumu sanmıştım fakat hala kurtulamadığımı fark ettim. Sonunda gerçek açığın Wi-Fi interneti olduğunu buldum.
Büyük ihtimalle internetimize bağlı olan şahıs internete bağlı olan tüm cihazları izleyebiliyor. VPN indirdim fakat işe yaramıyor. Ne yapmalıyım?
Daha önceden detaylı halini sormuştum buradan okuyabilirsiniz;
Mobil güvenlik açığı nerede olabilir?

Son düzenleme:
Eski sevgiliniz? Hala polise başvurmanızı tavsiye ediyorum.

İspatlama işi sıkıntı yaratıyor ve sürekli ikilemler içindeyim.
Eski sevgilim değildi çünkü tanımıyorum kendisini ama o beni tanıdı bu sayede, sadece hoşlantıydı.
Kullandığınız antivirüs oldukça kalitesiz. Virüs bulma ve gerçek zamanlı koruma anlamında sorunları var. Avast antivirüsü kaldırıp Kaspersky Total Security kullanın. Kamera izlenmesini engelleme özelliği vs var.

Bunu bilmiyordum ne anlamda kalitesiz?
Öncelikle Avast silin ve kaliteli bir antivirüs(Kaspersky, Bitdefender) yükleyin sonra modeminizi kapatın ve 15-20 saniye bekleyin ve tekrar açın.
Güncel olmayan işletim sistemlerinizi (Android, Windows, Linux vb.) Güncelleyin.
İnternet şifrenizi değiştirin.
Tarayıcılarınıza (Windows için Edge telefon için Firefox öneririm.) Bu uzantıları ekleyin ve ayarlayın.
Tüm cihazlarınızda yüklediğiniz antivirüs[avast değil Kaspersky, Bitdefender veya Malwarebytes(son sürüm olacak hepsi)] ile tam tarama yapın.
Şimdilik bunları deneyin.

Avast'tan farkı ne Kaspersky uygulamasının?
Bilmediğim için soruyorum.
Dediklerinizi deneyceğim fakat Kaspersky'ı ücretsiz sürümünü kullandım işe yaradığını çok ta sanmıyorum.
Teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar. Burada izlenme hakkında birçok soru sordum. Herkesin önerisi ile SIM kartımı çıkardım, tüm cihazlarıma format attım, yeni bir e posta açtım ve eskisine hiç giriş yapmadım hatta o hesaba bağlı olan hiçbir sosyal medya hesabına da girmedim. Gerçekten kurtulduğumu sanmıştım fakat hala kurtulamadığımı fark ettim. Sonunda gerçek açığın Wi-Fi interneti olduğunu buldum.
Büyük ihtimalle internetimize bağlı olan şahıs internete bağlı olan tüm cihazları izleyebiliyor. VPN indirdim fakat işe yaramıyor. Ne yapmalıyım?
Modem arayüzünden açık Port varsa kapatın ve güvenlik duvarını açın.
Tüm cihazlarda virüs yazılımları ile tam tarama yapın.
Net Monitör, Wireshark gibi yazılımlardan da sizi dinleyen adamın hangi porttan ve hangi Public IP adresinden dinlediğini öğrenebilirsiniz Ee tabii gizli tünel kullanmıyorsa.

Modem arayüzünden açık Port varsa kapatın ve güvenlik duvarını açın.
Tüm cihazlarda virüs yazılımları ile tam tarama yapın.
Net Monitör, Wireshark gibi yazılımlardan da sizi dinleyen adamın hangi porttan ve hangi Public IP adresinden dinlediğini öğrenebilirsiniz Ee tabii gizli tünel kullanmıyorsa.
Açık port nedir ve nasıl kapatırım?
Modemi değiştirebilir misin? Başka bir modem alabilir misin?
Bilemiyorum belki.
Modeminizi resetleyin, ardından Whitelist açıp, evdeki kişilerin Mac adreslerini girin, başka cihazlar bağlanamasın.
Bunun benzerini yaptık ama şifreyi kırıyorlar.

Açık port nedir ve nasıl kapatırım?

Bilemiyorum belki.

Bunun benzerini yaptık ama şifreyi kırıyorlar.
Denilenleri yapın tabiki ama bence modemi de değiştirin. Evi kontrol ettiniz mi? Evde kamera olabilir. Ancak anlamadığım bir nokta var ki fake hesaplardan attığı şiirleri siz nasıl görüyorsunuz? Size mi yolluyor? Bu şahıstan kurtulduktan sonra hatta yada şuan psikolojik destek alın. Bu olay sizi fazlasıyla yıpratmış. Amacim kötü bir şey değil ancak mümkünse mesela o şiirlerden birini atsanız? Fotoğraf olarak. Hem bu sayede troll olmadığını da anlamış oluruz.

Diğer konularınıza tekrar baktım. Şimdi öncelikle sakin bir kafayla düşünelim. Eğer kameranızı (ön kamerayı da arka kamerayı da bantlayin) ki zaten bantlamissiniz anladığım kadarıyla. Bantlamaniza rağmen yaptığınız ya da giydiğiniz bir şeyi biliyorsa eğer evinizde kamera olabilir. Evinize dikkatlice baktınız ve kamera bulamadınız. O halde camdan izliyor olabilir. Camdan da izlemiyor ise ve bu kişinin sizin yakın bir arkadaşınız ya da sizi her gün gören biri vs. Olmadığına da eminseniz o zaman başka bir şey kaldı mı? Aklıma başka bir şey gelmiyor ancak bütün bunları kontrol ettiğiniz zaman sorunun psikolojik olup olmadığını anlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Denilenleri yapın tabiki ama bence modemi de değiştirin. Evi kontrol ettiniz mi? Evde kamera olabilir. Ancak anlamadığım bir nokta var ki fake hesaplardan attığı şiirleri siz nasıl görüyorsunuz? Size mi yolluyor? Bu şahıstan kurtulduktan sonra hatta yada şuan psikolojik destek alın. Bu olay sizi fazlasıyla yıpratmış. Amacim kötü bir şey değil ancak mümkünse mesela o şiirlerden birini atsanız? Fotoğraf olarak. Hem bu sayede troll olmadığını da anlamış oluruz.
Eskiden şiir uygulamasına üyeydim sonuç olarak insanlar şiir paylaşıyor ve görüyordum orayı bıraktım şiir sitesine geçtim ve orada olduğumu görüp te oraya geldi ve hakaretlerini bir de orada savurdu. Yani anasayfada paylaşılan şiirleri görüyorum altına yanıt yazıyordum siliyordu.
Bana yazdığı en az dozlu sayılan hakaretini atacağım bu şiir kanıtlıyor izlendiğimi yaşamımı nasıl bildiğini.
Buyrun resmi.
Sizce de artık polise gitmenin zamanı gelmedi mi?
Daha ne kadar uzatacaksınız?
Haberlerde yeni bir tecavüz ya da cinayet görmek istemiyorum.

O zaman daha da karışır her şey. Çok kararsız kalıyorum artık düşünme yetimi yitirdim.

Dosya Ekleri

• 242011814_112497907838687_1828506237396026161_n.jpg
    242011814_112497907838687_1828506237396026161_n.jpg
    36,4 KB · Görüntüleme: 38

Geri
Yukarı