İnternetim neden bu kadar dengesiz olabilir?

narg

Hectopat
Daha fazla  
Son 1 haftadır kullandığım internet aşırı dengesiz ama modem arayüzünde indirme ve yükleme hızımda herhangi bir sorun yok tüm değerler paketime göre gösteriyor teoride doğru ama iş uygulamaya gelince internet aşırı dengesiz oyunlarda artan pingler hızın 6'lara düşmesi 20'lere çıkması 40ları görmesi sonra tekrar 6'lara düşmesi vs vs. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise bana onların sorumluluğunda bir sorun olmadığını kapıma kadar gelen internetin düzgün ve olması gerektiği gibi olduğunu söylüyorlar herhangi bir teknik kayıt da oluşturmuyorlar ne yapabilirim bununla ilgili? Ayrıca internetin açık olduğu süreyi gösteren alanda yeniden bağlantı sayısı sürekli artıyor bu ne anlama gelir onu da bilmiyorum konuya bakan arkadaş olursa yardımcı olması için fotoğrafları da ekliyorum. Speedtest'teki fotoğraftan 5 dakika sonra Steam indirmesini açık bıraktım ve hız buralara kadar çıkabildi. Modemin modeli :Model No. TD-W9970

Dosya Ekleri

• modem.png
    modem.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 62
  • speedtest.png
    speedtest.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 65
  • steam.png
    steam.png
    268,4 KB · Görüntüleme: 64
  • yenidenbağlantı sayısı.png
    yenidenbağlantı sayısı.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 70
VDSL bana biraz kumar işi gibi geliyor. Öncesinde sorun yoksa ve yeni yaşanmaya başladıysa, bunun sorumlusu kesinlikle sağlayıcınızdandır. Gerekirse lügatınızı değiştirin, hakkınızı arayın.

Yıllarca 16 megabit ADSL bağlantı kullanıp günün birinde, oturduğum apartmanda VDSL port boşaldığını öğrenmemle VDSL geçmiştim. ADSL'deki sabit bağlantının S'sini bile bulamadım. Sürekli ping problemleri, bahsettiğiniz değişken internetin sorunların hepsini yaşadım. Ancak gece 12'den sonra sabit 65 megabit download alıyordum... Kabul edilebilirdi.

Teknik bilgim yok bu konuda neden kaynaklandığını ya da genel bir şey mi yoksa değil mi olduğunu bilmiyorum ama ama ben değiştirdiğim zaman VDSL'den mutlu ayrılmamıştım. Bence eğer altyapınız varsa, ADSL sorgulatın. Kabul edilebilir bir ADSL bağlantı değeri alabiliyorsanız, bazen taahhtünüzü iptal etmeden geçiş yapabiliyorlar.

VDSL bana biraz kumar işi gibi geliyor. Öncesinde sorun yoksa ve yeni yaşanmaya başladıysa, bunun sorumlusu kesinlikle sağlayıcınızdandır. Gerekirse lügatınızı değiştirin, hakkınızı arayın.

Yıllarca 16 megabit ADSL bağlantı kullanıp günün birinde, oturduğum apartmanda VDSL port boşaldığını öğrenmemle VDSL geçmiştim. ADSL'deki sabit bağlantının S'sini bile bulamadım. Sürekli ping problemleri, bahsettiğiniz değişken internetin sorunların hepsini yaşadım. Ancak gece 12'den sonra sabit 65 megabit download alıyordum... Kabul edilebilirdi.

Teknik bilgim yok bu konuda neden kaynaklandığını ya da genel bir şey mi yoksa değil mi olduğunu bilmiyorum ama ama ben değiştirdiğim zaman VDSL'den mutlu ayrılmamıştım. Bence eğer altyapınız varsa, ADSL sorgulatın. Kabul edilebilir bir ADSL bağlantı değeri alabiliyorsanız, bazen taahhtünüzü iptal etmeden geçiş yapabiliyorlar.
Aslında başka bir sağlayıcıdan alacaktım sonradan pişman olup 2 aylık taahüt bozma fiyatını duyunca "indirimsiz fatura ve hizmet bedeli" (889TL) onuda yapamadım kaldık yine ellerine.

Geri
Yukarı