İnternetim neden bu kadar dengesiz olabilir?

narg

Hectopat
Daha fazla  
Son 1 haftadır kullandığım internet aşırı dengesiz ama modem arayüzünde indirme ve yükleme hızımda herhangi bir sorun yok tüm değerler paketime göre gösteriyor teoride doğru ama iş uygulamaya gelince internet aşırı dengesiz oyunlarda artan pingler hızın 6'lara düşmesi 20'lere çıkması 40ları görmesi sonra tekrar 6'lara düşmesi vs vs. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise bana onların sorumluluğunda bir sorun olmadığını kapıma kadar gelen internetin düzgün ve olması gerektiği gibi olduğunu söylüyorlar herhangi bir teknik kayıt da oluşturmuyorlar ne yapabilirim bununla ilgili? Ayrıca internetin açık olduğu süreyi gösteren alanda yeniden bağlantı sayısı sürekli artıyor bu ne anlama gelir onu da bilmiyorum konuya bakan arkadaş olursa yardımcı olması için fotoğrafları da ekliyorum. Speedtest'teki fotoğraftan 5 dakika sonra Steam indirmesini açık bıraktım ve hız buralara kadar çıkabildi. Modemin modeli :Model No. TD-W9970

Dosya Ekleri

• modem.png
    modem.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 62
  • speedtest.png
    speedtest.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 66
  • steam.png
    steam.png
    268,4 KB · Görüntüleme: 65
  • yenidenbağlantı sayısı.png
    yenidenbağlantı sayısı.png
    4,9 KB · Görüntüleme: 71
Ben, 16 megabit ADSL'de 10 megabit internet alıyordum, Türk Telekomdan. VDSL'de 70 megabit alabileceğimi duyunca, 998 tl taahüt cayma bedeli ödedim ve millenicoma geçtim. :) Neyse ki yaşadığım yer değişti, o zaman taahhütsüz olan millenicom kullanımımı şimdi 24 ay taahhüt ile fibere geçirdim.

Bu işin kim ne derse desin "iyi"'si yok. Hepsi birbirinden beter. Siz bence birkaç kez daha darlayın, aldığınız hizmetin sorunlu olmasına müteakip.

Aslında başka bir sağlayıcıdan alacaktım sonradan pişman olup 2 aylık taahhüt bozma fiyatını duyunca "indirimsiz fatura ve hizmet bedeli" (889TL) onu da yapamadım kaldık yine ellerine.

Müşteri hizmetlerini arayın arıza bildiriminde bulunun talep oluşturulana kadar sıkıştırın, dikkate almıyorlarsa son çare bölge müdürlüğüne şikayette bulunun.

Müşteri hizmetlerini arayın arıza bildiriminde bulunun talep oluşturulana kadar sıkıştırın, dikkate almıyorlarsa son çare bölge müdürlüğüne şikayette bulunun.

Aslında birkaç gündür yağmur yağdı tesisata bir şey olmuş da olabilir bilemiyorum ama yani 10 yıldır bir şey olmayan tesisata şu an olacağını da sanmıyorum en iyisi elimdeki farklı bir modemle deneyip sonra da sizin de önerdiğiniz yola başvurmak sıkıştırmadan önce tamamen haklı olduğumu öğrenmem gerek.

Aslında birkaç gündür yağmur yağdı tesisata bir şey olmuş da olabilir bilemiyorum ama yani 10 yıldır bir şey olmayan tesisata şu an olacağını da sanmıyorum en iyisi elimdeki farklı bir modemle deneyip sonra da sizin de önerdiğiniz yola başvurmak sıkıştırmadan önce tamamen haklı olduğumu öğrenmem gerek.

Hocam ben de aynı sağlayıcıdan VDSL paket aldım 3 ay sorunsuz kullandım fakat hafif bir rüzgarda internet gidiyordu, sebepsiz kesintiler oluyordu, müşteri hizmetlerini aradım geçiştirdiler hep 1 ay uğraştım bölge müdürlüğüne şikayette bulunduğumda çok geçmeden evin yanına direk dikip port koydular verdiğimiz paranın karşılığında hizmet vermeleri gerek müşteri hizmetlerinin baştan savması normal çünkü ana bayi ile şubenin bir alakası yokmuş ben onu anladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı