İnternetin daha iyi çekmesi için aygıt önerisi

Vorfell

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben internetimi amcamlardan kullanıyorum alt katımızda oturuyorlar ama internet bazen çok yavaş oluyor bunun için aletler var işe yarıyor mu?

Çekim mesafesini arttıran Xiaomi'nin adaptörlerinden falan bahsediyorsanız işe yarar.

Arkadaşlar ben internetimi amcamlardan kullanıyorum alt katımızda oturuyorlar ama internet bazen çok yavaş oluyor bunun için aletler var işe yarıyor mu?

Kablo çekme ihtimaliniz var ise aşağıdan yukarıya daha hızlı internet kullanabilirsiniz.
Diğer türlü Keenetic'in routerleri iyidir ve işe yarıyor mu sorusuna gelince mesafe ve binanın beton kalınlığına göre değişir ama evet yarıyor.

Wifi sinyal güçlendirici adaptörler var. Bunları satın alıp kullandığında wifi sinyallerinin menzilini ve gücünü artırabilirsin. Piyasası 200-400 aralığında oluyor genelde.

TP-Link TL-WR844N Çok Modlu Wi-Fi Router modelini kullanıyorum. Arkadaşımda ihtiyaç fazlasıymış bana verdi. Evin bir köşesinde Wi-Fi hiç görmüyordu. Cihazı modem ile kör nokta arasında konumlandırdım. Sorunum çözüldü ama İnternet paketim 24 Mbps, Sinyal güçlendiriciden en fazla 13-14 Mbps aldım. Sanırım mesafeden dolayı bütün interneti aktaramıyor ama işimi gördü. Daha önce prize takılan modeller var onlara bakıyordum. Farklı marka modellere bakmama rağmen çoğunda aynı şikayetleri okudum. Ya hiç dağıtmıyor yada 2-3 dakika da bir internet kopup geri düzeliyormuş.
Yani kısacası bu tarz ürünler işe yarıyor. Ama 100 liralık ürünle 1000 liralık ürünün dağıtımı, menzili aynı olmuyor. Siz bütçenizi belirtirseniz bu işten daha iyi anlayan arkadaşlar bütçenize göre en uygun ürünü önerebilirler.

Geri
Yukarı