İnternetin Devamlı Kopması

@Mithlond modem arayüzünden hat değerlerini kontrol edin. Daha sonra SNR değeri 10'un altındaysa müşteri hizmetlerini arayıp SNR değeri 10 ve üzeri olacak şekilde hızınızı düşürmelerini isteyin. Bunun bir başka çözüm yolu da yeni saha dolabı ve yeni hat çekmektir. Bunu da İSS'nin yapması gerekir sizin elinizden bir şey gelmez.

Hocam SNR değeri dediğin şey, dediğim hat zayıflaması değil mi? Şunlar değil mi en iyisi resim atayım.

Böyle işte. Hiç biri 10'un altında değil. Sanırım ben anlayamadım tam olarak dediğini.

Dosya Ekleri

• dsl.jpg
    dsl.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 19
1572987564861.png
Bu SNR margin değeri 1 yıl önce bende 10un üstündeydi downstream 16Mbps idi. Türknetten bir süreliğine çıktık. Tekrar bağlattık ve sonuç bu. Defalarca hat kopmaları için destek kaydı oluşturdum ancak nafile. Tahminimce portu başka bir yere bağladılar ve bu yüzden sıkıntılar oluyor.

Hat değerleri.jpg

Sizin dediğiniz hat zayıflaması ''line attenuation'' ne kadar düşük olursa o kadar iyi.
Göndermiş olduğunuz ekran görüntüsünde SNR değeri yok.

Hocam SNR değeri dediğin şey, dediğim hat zayıflaması değil mi? Şunlar değil mi en iyisi resim atayım.

Böyle işte. Hiç biri 10'un altında değil. Sanırım ben anlayamadım tam olarak dediğini.
SNR ile hat zayıflaması farklı şeyler. İki farklı birim.

Hat değerlerine bakınca SNR değeri görmeye bile gerek yok zira hat zayıflaması ve alınan hız arasında normalde bir orana benzer ilişki olur. Sizin değerlerinizde ise bu tamamen ters orantılı ortada bir sorun var.

Dolayısıyla size tavsiyem müşteri hizmetlerini arayıp önce bina dışı kabloları ardında ise bina içindeki kabloların kontrolü yönünde kayıt bırakmanız olacaktır.

Hepinize teşekkürler ancak sorunu çözdük. Bizim ev telefonu ile alakalı. Bölgemizde genel bir arıza varmış. 444 0 375 i aramam gerekiyordu ve aradım da. Bugün gelip halledecekler. Bizim internet ve telefon bir olduğu için, 444 1 444 işe yaramıyor. Ben yanlış biliyorum. Yeni modem belki de gereksizdi fakat yine de iyi oldu aldığım. Sonuçta daha kaliteli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı