İnternette video izlerken CPU %100 oluyor

avbasak

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda bulunan videoları izlerken sorun yok ancak Chrome, Firefox gibi internetten dizi film izkerken CPU %100 oluyor ve kasmaya başlıyor bu yüzden hiçbir şey izleyemiyorum. Birçok yolu denememe rağmen sorunum çözülmedi, neden kaynaklanıyor olabilir? Bu sorun haricinde başka şeyde kasma donma olmuyor.

İzlediğiniz videolar belirli bir işlemci gücüne ihtiyaç duyuyor. İşlemciniz eskiyse CPU tüketimi doğal olarak yüksek seviyelerde gezecek ve yetersiz kalacaktır.

Tarayıcı tarafında yükü biraz daha ekran kartına aktarmak için ''Donanım hızlandırma'' ayarını açık tutun. Ayrıca YouTube için bağlantıdaki uzantıyı kullanabilirsiniz. Enhanced-h264ify uzantısı YouTube video oynatıcısını farklı bir Codec ile çalışmaya zorlar. Bu yöntem YouTube CPU tüketimin %40'a yakın azaltır. Ama 1080 P 60 FPS üstü video seçeneklerinden mahrum kalırsınız.
İşlemciniz desteklemediği video çözünürlüklerini açmaya zorlamayın. Genellikle 60 FPS videolar daha fazla CPU güce tüketir. Bu yüzden sisteminiz yetersizse, video işlemi yaparken işlemci tüketen şeyleri azaltın.

Şahsen Firefox CPU ve bellek tüketimi konusunda iyi bir tarayıcı değil. Chrome tarayıcısından devam etmenizi öneririm.

İzlediğiniz videolar belirli bir işlemci gücüne ihtiyaç duyuyor. İşlemciniz eskiyse CPU tüketimi doğal olarak yüksek seviyelerde gezecek ve yetersiz kalacaktır.

Tarayıcı tarafında yükü biraz daha ekran kartına aktarmak için "donanım hızlandırma" ayarını açık tutun. Ayrıca YouTube için bağlantıdaki uzantıyı kullanabilirsiniz. Enhanced-H264IFY uzantısı YouTube video oynatıcısını farklı bir codec ile çalışmaya zorlar. Bu yöntem YouTube CPU tüketimin %40'a yakın azaltır. Ama 1080P 60 FPS üstü video seçeneklerinden mahrum kalırsınız.
İşlemciniz desteklemediği video çözünürlüklerini açmaya zorlamayın. Genellikle 60 FPS videolar daha fazla CPU güce tüketir. Bu yüzden sisteminiz yetersizse, video işlemi yaparken işlemci tüketen şeyleri azaltın.

Şahsen Firefox CPU ve bellek tüketimi konusunda iyi bir tarayıcı değil. Chrome tarayıcısından devam etmenizi öneririm.

Teşekkür ederim gerekli her şeyi yaptım ancak çok ilginç bir şekilde YouTube'ta bu sorun olmazken diğer sitelerden video izlerken (örneğin: Mubi, beIN connect vs.) kasmalar devam ediyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Sürücüden kaynaklı olsa bilgisayara kayıtlı diğer videolarda da bu sorun olurdu diye düşünüyorum. Ancak sadece o tarz sitelerde olması sorunun nereden kaynaklandığını anlamamama sebep oluyor :(
Format attım hala sorun devam ediyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı