İnternetten Faturasız Ürün Satmak Sorun Çıkarır Mı?

RichShinobi

Femtopat
İnternetten, Instagram'dan takı, aksesuar, giyim ürünleri satmayı planlıyorum ama başlangıçta bunları faturasız satmayı düşünüyorum. Faturasız ürün satmak bana büyük sorunlar çıkarır mı, bunu yapan bilen birisi var mı?
İnternette ve özellikle Instagram'da çok fazla faturasız ürün satan kişiye denk geldim ama kafam karışık.
Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Dolaylı yoldan vergi kaçırmış oluyorsunuz. :) İlk zamanlarda sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Ancak işler büyürse ve yakalanırsanız sıkıntı büyük olur.
Çok büyütmeyi düşünmüyorum zaten, toplam 5000-10000 TL kazanınca bırakırım veya şirket kurup, düzgünce vergilerimi ödeyerek iş yaparım. :D
Bir şey daha sormak istiyorum, faturasız ürün satarken yakalanmam durumunda cezam ne olur bunu biliyor musunuz, para cezası ne kadar olur tahminen, neye göre belirleniyor ceza?

Çok büyütmeyi düşünmüyorum zaten, toplam 5000-10000 TL kazanınca bırakırım veya şirket kurup, düzgünce vergilerimi ödeyerek iş yaparım. :D
Bir şey daha sormak istiyorum, faturasız ürün satarken yakalanmam durumunda cezam ne olur bunu biliyor musunuz, para cezası ne kadar olur tahminen, neye göre belirleniyor ceza?
Cezanın neye göre belirlendiğini bilmiyorum. Aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Göze çarpmayacak kadar küçük iş yaparsan bir şey olmaz. Binlerce kişi yapıyor yani, onlara bir şey olmuyorsa sana da olmaz.
Onlara olmuyorsa sana da olmaz diye maalesef kesin bir bilgi yok hocam. Bir tanıdığım küçük iş olmasına rağmen vergi kaçırıyor diye gözüktü.

Onlara olmuyorsa sana da olmaz diye maalesef kesin bir bilgi yok hocam. Bir tanıdığım küçük iş olmasına rağmen vergi kaçırıyor diye gözüktü.
Bilgi değil zaten, bir risk analizi söylediğim şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı