İnternetten parça almak sorun çıkarır mı?

mertbzkr

Hectopat
Daha fazla  
Açıkçası bilgisayar parçası alırken güven konusunda pek bir sıkıntım olmaz, fakat bütün parçaları internetten alacağım için bilgisayarı toplayıp test ederken bir sıkıntı çıkarsa bu sıkıntılı parçayı nasıl tespit edeceğim? Hepsini bir anda iade mi edeyim yoksa başka bir çözümü olur mu? Ayrıca internetten parça alırken hep akakçe'den mi bakmam lazım nereden alacağıma ve fiyatına?

Çok dikkatlı olmalısınız. Ürünü alacağınız alıcının daha önceki satışlarına bakın ,sorup soruşturun. Eğer güvenilir duruyorsa absürd derece de ucuz değilse. Büyük ihtimalle sıkıntı yaşmazsınız. Yaşadığınız zaman bile eğer iyi bir satıcıysa geri vermenize olanak sağlar.

Yakınında alacağın parçalarla benzer bir parçalara sahip olduğunu bildiğin bir bilgisayarcı varsa al, sorun çıkar ise anakart, işlemci gibi parçaları değiştirerek sorunun kaynağını bulup iadeni gerçekleştirebilirsin.

Reis o platformlara da bak çeşitli platformlara da bak böyle adı sanı belli olmayan sitelere fazla güvenme müşteri hizmetleri sağlam siteleri işini görür iade açısından da. Zaten ortalama piyasa belli çok ucuza itmeye çalışmıyorsa ama yine de bayağı ucuzsa yorumlara bak mağaza sahibine sor.

Akakçeden bakabilirsiniz ama direk olarak güvenebileceğiniz bir yer yok. Her satış sitesinde var bu dolandırcılar.

Çok dikkatlı olmalısınız. Ürünü alacağınız alıcının daha önceki satışlarına bakın ,sorup soruşturun. Eğer güvenilir duruyorsa absürd derece de ucuz değilse. Büyük ihtimalle sıkıntı yaşmazsınız. Yaşadığınız zaman bile eğer iyi bir satıcıysa geri vermenize olanak sağlar.
Vallaha hocam ben bir 6600xt'ye bakıyorum 6700xt'den daha pahalı... Bunlar normal midir?

Akakçeden bakabilirsiniz ama direk olarak güvenebileceğiniz bir yer yok. Her satış sitesinde var bu dolandırcılar.
Teknobiyotik gibi siteler önerdiler bana daha ucuz diye. Akakçede de en ucuz teknobiyotik gözüküyor. Fakat siteden ziyade satıcıya bakın diyorsanız bakayım o zaman.

Vallaha hocam ben bir 6600xt'ye bakıyorum 6700xt'den daha pahalı... Bunlar normal midir?

Teknobiyotik gibi siteler önerdiler bana daha ucuz diye. Akakçede de en ucuz teknobiyotik gözüküyor. Fakat siteden ziyade satıcıya bakın diyorsanız bakayım o zaman.
Ha bu arada teknobiyotik'in kendisi satıyor galiba. Daha güvenilir olabilir gibime geldi.

Biraz alakasız gibi geldi site dediğim değişik.comlar gibi mi?
Genellikle pazarama, bilmem ne pazarı .com gibi isimli siteler gösteriyor.

Geri
Yukarı