İnternet'ten Video İzleyince Hafif Kesilmeler ve Cızırtı Sorunu

samo1903

Hectopat
Bilgisayarıma format attım ve ses Driver'larını kurdum fakat internetten video izleyince hafif hafif kesilmeler ve cızırtı sorunu var, ne yapabilirim ? Aygıt yöneticisinin görüntüsü şu şekilde:

blrv3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının modelini yazar mısın ? Güncel Chipset Driver'larını yükledin mi ?

Ayrıca kullandığın İnternet Tarayıcı'sı da sorunlu olabilir. Flash Player'ı güncelle. Hatta Google Chrome yükle ve Chrome üzerinden video izlemeyi dene.

Ufak bir not :

• işlemciniz Single Core yani Tek Çekirdek ise 720p ve üzeri videolarda takılma, seste takılma, cızırtı meydana gelebilir.
Sisteminizi komple yazarsanız daha iyi olur. Özellikle anakartı.

Anakartının modelini yazar mısın ? Güncel Chipset Driver'larını yükledin mi ?

Ayrıca kullandığın İnternet Tarayıcı'sı da sorunlu olabilir. Flash Player'ı güncelle. Hatta Google Chrome yükle ve Chrome üzerinden video izlemeyi dene.

Ufak bir not :

• işlemciniz Single Core yani Tek Çekirdek ise 720p ve üzeri videolarda takılma, seste takılma, cızırtı meydana gelebilir.
Sisteminizi komple yazarsanız daha iyi olur. Özellikle anakartı.
Bu anakartın güncel Chipset'i pek bulunmuyor,
Zaten Google Chrome üzerinden izliyorum.

Anakart:

blupw.jpg

İşlemci:

blurz.jpg

RAM - 2 GB

Ekran kartı nVidia GeForce 210

MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

Burada güncel tüm Driver'larınız var. En altta Chipset'te var. Ayrıca işlemciniz sanal iki çekirdekli HT teknolojisini kullanan Pentium 4'lerden. İzlediğiniz videolar 720p ve üzeri ise belirttiğiniz sorunlar normaldir.

Linki deneyip tekrar olumlu olumsuz cevap yazarsanız herkese rehber olur.

İndirdim fakat sorun yine aynı. Aygıt yöneticisindeki problemli işlem devam ediyor.

indirdim fakat sorun yine aynı aygıt yöneticisindeki problemli işlem devam ediyor.

2012 tarihli yeni Ses Driver'larını kurdun mu ?

İzlemeye çalıştığın video 720p ve üzeri mi ?

Geçen ay senin ses kartın için yeni Driver çıkmış. Attığım linkte o da var.

2012 tarihli yeni Ses Driver'larını kurdun mu ?

İzlemeye çalıştığın video 720p ve üzeri mi ?

Geçen ay senin ses kartın için yeni Driver çıkmış. Attığım linkte o da var.

Hayır kurmadım, izlemeye calıştığım 720p ve üzeri degil,

Hangisini kurucam bi bilgi verir misin?

hayır kurmadım, izlemeye calıştırım 720p ve üzeri degil,

hangisini kurucam bi bilgi verirmisin?

MSI Türkiye – İndirme Merkezi

Bunu indireceksin. Ayrıca eklemek istedim, az önce bende de seste cızırdama oldu Chrome'da geçmişi ve CCleaner ile temizlik yapınca düzeldi.

Sana tavsiyem, bir de farklı bir İnternet tarayıcısıyla denemen eğer yukarıdaki link sorununu çözmez ise.

Sonuçları buraya yazarsan herkese yardımı dokunur.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı