IObit uninstaller kötü mü?

Feariell

Hectopat
Selamlar, uzun süredir IObit ürünlerinin kullanışsız ve sorunlu olduğunu duyuyorum bu nedenle uninstaller harici hiçbir uygulamasını yüklemedim, internetten bulduğum Key ile Pro sürümünü kullanıyorum şu anda ama kafamda da soru işaretleri mevcut, IObit uninstaller PC'ye fazla yük bindirerek yavaşlamasına yol açar mı? Forumda cevabını bulamadım eğer bilen varsa bilgilendirirse sevinirim, teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık kaynak kodlu yazılımlar varken, IOBit gibi mazisi kötü bir firmanın yazılımını kullanmanızı tavsiye etmem.
Sürekli diğer uygulamalarını yüklemek için, reklam yapıyor. Ayrıca ne işe yaradığı belli olmayan, bir hizmetini arka planda çalıştırıyor. Araştırmadım, ama sistemden topladığı verileri satma potansiyeli olan bir firma.

Revo Uninstaller ve Geek uninstaller gibi kurulumsuz sürümleri olan, daha iyi yazılımlar varken, IOBit ürünlerini kurmak gereksizdir. Sürekli diğer uygulamalarını yüklemek için, reklam yapıyor. Ayrıca ne işe yaradığı belli olmayan, bir hizmetini arka planda çalıştırıyor. Araştırmadım, ama sistemden topladığı verileri satma potansiyeli olan bir firma.
Düşünmüyor değilim. Her bir yazılım yüzde 1-2 kullanıp ile arkada bitcoin kassa kimsenin haberi olmaz. Belki Winows bile update yaparken bitcoin arayışında kasıyodur ( Trol amaçlı ).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı