iPhone 11 2023'de alınır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Xiaomi fanboyu değilim ki Xiaomi telefon ailesinin teker teker ismini ezberleyim.

Aynen kardeşim dediğin gibi. Tartışamayacağım artık isterseniz gidin bir arkadaşınızdan 1 haftalığını telefonunu ödünç alın o zaman belki anlarsınız ne kadar farklı olduğunu başka da bir şey söylemiyorum çünkü Xiaomi fanatiği olmuşsunuz siz.

Cihaz kardeşimde zaten istersen test edeyim konu açyım 45 FPS mi yoksa sizmi Xiaomi haterı'sınız.

Kafayı yiyeceğim lüten yeter

@emirtmurr Ekran olarak daha iyi dedim X.

Ayrıca işlemci senin ve Apple fanları dışında hemen hemen kimsenin umurunda değil. Kullanıcıların ezici çoğunluğu telefonda ilk ekrana ve kameraya, hatta direkt kameraya bakıyorlar, daha sonra pil ömrü geliyor. En son 8.sınıfta telefonların işlemcilerine ve RAM'lerine bakıyordum açıkçası. Şu an bir sürü şey sayıyorsunuz yok 8 Gen 2 yok 700 bilmem kaç yok Exynos yok MediaTek... Amiral gemisi alıyorsan işlemcisi iyidir, bitti. En iyisi mi değil mi sıradan kullanıcıların zerre umurunda değil, iyi olması önemli. Asıl kilit unsur pil, ekran ve kamera. 11 bu 3 unsurun ikisinden sınıfta kalıyor. Kamera olarak da günümüz koşullarında eskidi.

Sen oyun oynuyorsun, lazımdı diyorsun güle güle kullan, daha iyidir değildir bilemem o konuda. Araştırmadım, çevremde de oyun oynayan render mender alan yok. Bilmiyorum.

Bütün bunları iPhone 13 kullanıcısı olarak söylüyorum, kendim de kullanıyorum yani kötüleme amaçlı değil eleştiri ve kendi tecrübelerim.

İşlemci ve RAM telefonda önemli değil? Haklısınız hocam. Bu ezici çoğunluğun üyelerini cidden çok merak ettim şimdi.

Cihaz kardeşimde zaten istersen test edeyim konu açyım 45 FPS mi yoksa sizmi Xiaomi haterı'sınız.

Evet en sonunda cevap geldi arkadaşım MI10t kullanıyormuş. Tam olarak MI10 ile aralarındaki farkı bilmiyorum çok fark olduğunu da düşünmüyorum ama bilmeden olsa da telefonu kötülediğim için özür dilemem gerekir yine de.

İşlemci ve RAM telefonda önemli değil? Haklısınız hocam. Bu ezici çoğunluğun üyelerini cidden çok merak ettim şimdi.
Sana önemli değil diyen olmadı, gece gece yoruldun herhalde okuduğunu da anlayamıyorsun. Umurlarında değil diyorum sana, önemli değil demiyorum. Okuduğun lisede kaç kişi telefon işlemcileriyle ilgileniyor? Akrabalarından, amcanlardan, halanlardan vs. kaç tanesi işlemci ismi biliyor? Marka bile bilmiyorlardır belki de. Her insan Technopat'takiler gibi gezmiyor, kafanı yiyeceğine kaldır da çevrene bak. İnsanların çoğunun derdi güzel fotoğraf çekip İnstagram'a atmak, reels izlemek, shorts izlemek, TikTok izlemek, dizi/film izlemek, YouTube'da takılmak ve bunları yaparken priz başında durmamak. Kafan dışında yiyecek bir şeyin yoksa para atayım bir şeyler al sonra konuş benimle.

Zaten çürük Elmayı ülkemin insanları gösteriş için kullanıyor. Arkadaş çevresi etkenlerde 1 numara. Apple alınmaz. Zaten anakartın Foxconn olması ayrı bir rezalet.

Konu kilitlensin.

Sana önemli değil diyen olmadı, gece gece yoruldun herhalde okuduğunu da anlayamıyorsun. Umurlarında değil diyorum sana, önemli değil demiyorum. Okuduğun lisede kaç kişi telefon işlemcileriyle ilgileniyor? Akrabalarından, amcanlardan, halanlardan vs. kaç tanesi işlemci ismi biliyor? Marka bile bilmiyorlardır belki de. Her insan Technopat'takiler gibi gezmiyor, kafanı yiyeceğine kaldır da çevrene bak. İnsanların çoğunun derdi güzel fotoğraf çekip Instagram'a atmak, Reels izlemek, shorts izlemek, TikTok izlemek, dizi/film izlemek, YouTube'da takılmak ve bunları yaparken priz başında durmamak. Kafan dışında yiyecek bir şeyin yoksa para atayım bir şeyler al sonra konuş benimle.

Haha şu an bayağı laf sokdunuz gidip yatağa ağlayacağım galiba... Madem telefon sadece Reels Shorts vs işlere yarıyor o zaman ya enayisiniz ya da telefonu sırf insanlara zengin görünmek için aldınız buyurun kullanın bir şey demiyorum daha çok tartışamayacağım.

Alınmaz. iPhone'da 2.el telefon almak için en düşük 11 Pro/Pro Max veya 12 alınmalı bence. Telefon 3,5 yıl önce çıkmış, 1,5-2 sene sonra güncelleme almayacak. Bu telefonun fiyat aralığında gayet başarılı Android cihazlar bulunuyor. iPhone 11 almak için ortada mantıklı bir sebep olduğunu düşünmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı