iPhone 11 alınır mı?

Ulan bunu yazarken konunun bu kadar uzayacağını düşünmemiştim ya S22 alacağım ya da ustune para koyup iPhone 12 alacağım hangisi beni daha uzun götürür 12 fazladan verecegim paraya deger mi? İnternette düzgün bir kıyaslama bulamadım.
Belli konularda 12 belli konularda da S22 daha iyi. Güzel bir ekran için S22, Batarya ve uzun kullanım için 12.

Bir IPhone'un ömrü 7-8 yıldır. Hala gününüzde 6S bile kullanan bir sürü insan varken 11 alınmaz demek ya fanboyluk ya da akıl tutulmasıdır. Annem iPhone 8 kullanıyor. 5 yıllık cihaz ilk günkü gibi performanslı çalışıyor. S22 demişsin gir S22 forumlarına bak bakalım S22 bataryasından mutlu bir kişi var mı?
iPhone 11 Apple'ın ticari başarısıdır, teknik olarak rezillik. Bu telefonu öyle güzel pazarladılar ki.

Ulan bunu yazarken konunun bu kadar uzayacağını düşünmemiştim ya S22 alacağım ya da ustune para koyup iPhone 12 alacağım hangisi beni daha uzun götürür 12 fazladan verecegim paraya deger mi? İnternette düzgün bir kıyaslama bulamadım.

Bataryadan beklentin fazla ise S22 almanı tavsiye etmem. Senin yerinde olsam ikinci el 11 Pro Max alır 5 yıl her konuda kafam rahat kullanırdım.

Ben kullandım. Ekranı haricinde senesine göre amiral gemisi düzeyinde olsa da vasatın altında bir paneli olduğu gerçeğini kimse değiştiremez. 828P'yi geçtim LCD panel kendini güneş altında, yüksek ışık altında en yüksek parlaklıkta ve film izlerken vs. o kadar belli ediyor ki. Eğer 828p ve LCD gibi rezil bir paneli olmasaydı şu an hâlâ 11 kullanıyor olurdum zaten.
Bende kullandım vasatın altında bir ekranı yok zaten iPhone 11, 7200 TL iken alınabilir durumdaydı ama şimdi alınmaz sıfır olarak. Forumda çoğu kişi bilgisiz bir şekilde otomatik olarak ekran çöp alınmaz ya yazıyor, komiksiniz harbiden.

Batarya olarak da olumlu mu düşünüyorsunuz?
Kullanıcıya göre değişir ben gün içinde çok aktif kullanmıyorum ve benim telefonum s22 değil başka bir Android şuan tam ekran süresi 5 saat vesaire ben gün bittiğinde hala telefonumda şarjın 12 - 15 arası kaldığını görebiliyorum bana yetiyor, S22'de 6 saat vesaire gittiğinden ben problem çekmem, dediğim gibi kullanım sıklığına göre değişir.

5 yıl her konuda kafam rahat kullanırdım.
Aynen hocam :D hatta 8 yılı var o cihazın 5 yıl az.

Hocam 8000 TL'ye IRAK tan getirtme sıfır iPhone 11 aldım.(durumumdan dolayı gücüm iPhone 11'e yetti). Hem Gürcistan'a gittim geldim gidiş geliş otobüs ile yol param 850-900 TL tuttu. 150 TL yurt dışı çıkış harç pulu Free shopta vs falan da alkol vs alışverişimi yaptım 30 40lari öyle harcadım. Sonrasında gün içinde BATUM' u biraz gezme fırsatım oldu yemek yol vs 40-50lari de öyle harcadım. Sonrasında Türkiye'ye geldim 2700 TL de kayıt ücretine para verdim. Hem ülke gezdim yeni bir yer görmüş oldum hem de tatil amaçlı kafa dağıtmış oldum hem de ufak çaplı kar da yapmış oldum. Benden sana tavsiye 15-16 k şu devirde artık iPhone 11'e verilmez. Biraz daha imkanını artırabilirsen düz 12 al kafan rahat etsin.

Bende kullandım vasatın altında bir ekranı yok zaten iPhone 11, 7200 TL iken alınabilir durumdaydı ama şimdi alınmaz sıfır olarak. Forumda çoğu kişi bilgisiz bir şekilde otomatik olarak ekran çöp alınmaz ya yazıyor, komiksiniz harbiden.

Ya sabır. Onun şu anki fiyatı veya zamanında fiyat performans olarak mantıklı bir seçenek onun vasatın altında olan bir ekranın olmadığı gerçeğini değiştirmez. Sana kullandığımı belirtmiştim, nasıl bilgisiz bir şekilde otomatik olarak çöp yazayım ki. Asıl konuya gelecek olursak, sen iPhone 11'e S10+'dan geç nasılda çöp geliyor ekran, muhtemelen iPhone 8'den falan geçtin o yüzden normal geldi.

Bir IPhone'un ömrü 7-8 yıldır. Hala gününüzde 6S bile kullanan bir sürü insan varken 11 alınmaz demek ya fanboyluk ya da akıl tutulmasıdır. Annem iPhone 8 kullanıyor. 5 yıllık cihaz ilk günkü gibi performanslı çalışıyor. S22 demişsin gir S22 forumlarına bak bakalım S22 bataryasından mutlu bir kişi var mı?
Sen git birde 6S kullananlara sor bakalım memnun mu? ben neden eski bir cihaza para vereyim benim param değersiz diyorsa alsın o ekran oranı nedir ya iğrenç arkadaş, benim düşüncem bu 12 alınır diyorum ben zaten 14 çıktı, 8 performanslı olabilir ancak bir sonraki İOS güncellemesini almayacak, önemli olanda güncellik değil mi zaten?

Geri
Yukarı