iPhone 11 almak mantıklı mı?

Bütçe
16000
Evet bana göre alınabilir mantıklı ama bütçen de varsa 12 al. Görseldeki gibi ekran farklarına bakabilirsin.

Screenshot_1.png

Daha yeni aldım ve kesinlikle tavsiye ederim en son sürüm olan IOS 16'yı da kurdum herhangi bir sorunu yok. 12 ile arasındaki 7-8k'lık fark(ben alırken öyleydi) çok fazla ve bence değmez. Ekran konusunda şikayetim olmadı, daha önce Samsung galaxy A50 kullanıyordum. Hala seni en kötü 5-6 sene götürür yüksek ihtimal.

11 alacağına git XS Max al. 11 çöp. Geçeceksen en az 12.

Daha yeni aldım ve kesinlikle tavsiye ederim en son sürüm olan iOS 16'yı da kurdum herhangi bir sorunu yok. 12 ile arasındaki 7-8K'lık fark(ben alırken öyleydi) çok fazla ve bence değmez. Ekran konusunda şikayetim olmadı, daha önce Samsung Galaxy A50 kullanıyordum. Hala seni en kötü 5-6 sene götürür yüksek ihtimal.

Ekran IPS, ama çok kötü bir IPS. Gittim mağazaya, 11'e baktım ekran çöp. Herhalde bu bozuk diye başka bir 11'e baktım görüntü yine çöp. 13'e baktım camdan daha kaliteli. Ayrıca o çerçeveler ne ya? Ben sığarım oraya. Arka kamerası da A52'den bile daha iyi değil. Eskimeye başladı artık. Ekran 1080p bile değil. Yoğunluğu 326 ppi.

Pilin iyi olmasını istiyorsan Android bir telefon almalısın. Iphone 11'in yerine X telefondan herhangi bir telefon seçerdim, bataryadan dolayı değil 11'in kötü olmasından.

11 alacağına git XS Max al. 11 çöp. Geçeceksen en az 12.

Ekran IPS, ama çok kötü bir IPS. Gittim mağazaya, 11'e baktım ekran çöp. Herhalde bu bozuk diye başka bir 11'e baktım görüntü yine çöp. 13'e baktım camdan daha kaliteli. Ayrıca o çerçeveler ne ya? Ben sığarım oraya. Arka kamerası da A52'den bile daha iyi değil. Eskimeye başladı artık. Ekran 1080p bile değil. Yoğunluğu 326 ppi.
Mağazadan baktığın yoruma göre tüm telefona çöp yakıştırması yapmak bence saçma ancak senin yorumundur, anlarım. Ben bizzat 11 kullanıyorum ve 12 ile aradasında 10,000 liralık bir fark olmadığını söylüyorum. Netice de 11 alsa da arkadaş keşke 12 alsaydım demeyecektir. Ve bence kamera yorumun çok saçma, ben birçok Android cihaz da kullandım ancak bu kamera kalitesini açıkcası göremedim. Büyük ihtimalle IOS'da arkada çalışan yapay zeka sayesinde fotoğraflar çok daha kaliteli ve net olabiliyor. Bataryaya gelince birçok Iphone bu konuda zaten pekte iyi değil, o konuda 12 ve 13 çok daha iyi olacaktır, büyük ihtimalle.
1667680984260.png
1667680994587.png

Mağazadan baktığın yoruma göre tüm telefona çöp yakıştırması yapmak bence saçma ancak senin yorumundur, anlarım. Ben bizzat 11 kullanıyorum ve 12 ile aradasında 10,000 liralık bir fark olmadığını söylüyorum. Netice de 11 alsa da arkadaş keşke 12 alsaydım demeyecektir. Ve bence kamera yorumun çok saçma, ben birçok Android cihaz da kullandım ancak bu kamera kalitesini açıkçası göremedim. Büyük ihtimalle IOS'da arkada çalışan yapay zeka sayesinde fotoğraflar çok daha kaliteli ve net olabiliyor. Bataryaya gelince birçok iPhone bu konuda zaten pek de iyi değil, o konuda 12 ve 13 çok daha iyi olacaktır, büyük ihtimalle.Eki Görüntüle 1564167Eki Görüntüle 1564168

İşin garip tarafı ne biliyor musun? Övdükleri XS Max kamerasında gece modu yok, Ultra geniş açı yok, ön kamera da 4K video yok, stereo hoparlör kalitesi 11 kadar iyi değil. Bunları da geçtim övdükleri XS Max'in dokunmatik hızı 90Hz yerden yere vurdukları 11'in dokunmatik hızı 120Hz. 11 hem daha hızlı hem de daha akıcı.😃😃😃

İşin garip tarafı ne biliyor musun? Övdükleri XS Max kamerasında gece modu yok, Ultra geniş açı yok, ön kamera da 4K video yok, stereo hoparlör kalitesi 11 kadar iyi değil. Bunları da geçtim övdükleri XS Max'in dokunmatik hızı 90Hz yerden yere vurdukları 11'in dokunmatik hızı 120Hz. 11 hem daha hızlı hem de daha akıcı.😃😃😃

Hocam hiç sormayın, XS Max'ın tek artı yanı OLED ekran olmasıdır büyük ihtimalle. Bence 11 almak gayet mantıklı şu anda bile. Kullanıcılar hala 8 ve 8 Plus'ı bile deli gibi kullanıyor ve telefon hala gayet iyi çalışıyorken bence çokta kasmaya gerek yok.

Geri
Yukarı