iPhone 11 mi Samsung S20 mi?

Ben anliyorum. İsteyen sabitler dediginiz gibi. Sarji somurse bile kutunun icinden hizli sarj adaptoru cikiyor. Yani ekstradan para verip almiyorsunuz.
Yurt dışında hızlı şarj adaptörü alsanız dahi daha ucuza geliyor. Şarjı sömürüyor evet ayrıca sürekli şarj ede ede bataryanın sağlığı da iniyor.

Ucuz derken Samsung telefonlar için geçerli değil mi? IPhone'da olacağını zannetmiyorum gerçi.

Ucuz dedigim sey pasaport kaydi(yanlis bilmiyorsam). Telefon farketmiyor. Hepsine yapilabilir. IMEI repair olayi iPhone’a yapiliyor mu bilmiyorum ama cogu Android telefona yapiliyor. Ama yapmanizi onermem cunku yasal degil.

Şimdi de o fiyatlarda olsaydı bu telefonlar zaten burada bunları konuşmazdık. 😅 Apple ürünlerine ekstra vergi geldi.

O zamanlar da fiyatlar o zamanlara göre uçuk düzeydeydi. Ben sadece eski nesil bir iPhone aldığım için ve yurtdışından aldığımdan dolayı normal bir fiyata gelmişti. 2014'de çıkmış bir telefonu 3 sene sonra aldığım halde stabil çalışıyordu ve 3 sene sıkıntısız güncelleme alarak kullandığımı belirtmek istedim. Ve bilgisayar üzerinden hiçbir şekilde "ROM" atmadan kendi ayarlarıyla stabil kullandım. Aynı şeyleri o zaman çıkmış anroid telefonlar için diyemeyeceğim kusura bakmayın. Şu an için amiral gemisi bir telefona bakmasaydınız eğer kesinlikle Samsung alın demezdim. İlk çıktığı zaman Samsung A9 ve Samsung j8+ almıştık. Kısa süre sonra kasmalar meydana geldi. Kameraları iyi değildi.

Ucuz dedigim sey pasaport kaydi(yanlis bilmiyorsam). Telefon fark etmiyor. Hepsine yapilabilir? IMEI repair olayi iPhone’a yapiliyor mu bilmiyorum ama cogu Android telefona yapiliyor. Ama yapmanizi onermem cunku yasal degil.

Evet yasal değil biliyorum, ama sürekli olacak bir durum değil bu zaten. Yurtdışına döndüğümde tekrar eski haline getirebilirim diye düsünüyorum.

Yurt dışında hızlı şarj adaptörü alsanız dahi daha ucuza geliyor. Şarjı sömürüyor evet ayrıca sürekli şarj ede ede bataryanın sağlığı da iniyor.

Firma size 2K ekrani sunmus. İsteyen kullanir isteyen kullanmaz. Sahsen hizli sarj adaptoru oldugundan dolayi sarjin hizli bitmesini onemsemem. Ha cozunurlugu düşürsek bile -720p’ye kimsenin dusurecegini dusunmem- 1080p’ye getirince iPhone 11’den daha fazla cozunurluge sahip oluyor.

Evet yurdışından alacağım ama dediğim gibi tek 1 ülkede sabit kalmıyorum. Türkiye'ye geldiğimde 2 3 ay kalıyorum. İlk seneyi atlatsam 2. sene telefonu açtırabilmem için yüklü miktarda para vermem gerekiyor IPhone'da. Ama Samsung'da geçici de olsa sahte IMEI ile kaydedebiliyorsun.

Artık kolay kolay geçici IMEI atıldığını sanmıyorum. Yasal bir şekilde IMEI atmak isterseniz zaten pasaporta kaydetmek zorundasınız ve şu an fiyatı 1800 küsur olması gerek.

O zamanlar da fiyatlar o zamanlara göre uçuk düzeydeydi. Ben sadece eski nesil bir iPhone aldığım için ve yurtdışından aldığımdan dolayı normal bir fiyata gelmişti. 2014'de çıkmış bir telefonu 3 sene sonra aldığım halde stabil çalışıyordu ve 3 sene sıkıntısız güncelleme alarak kullandığımı belirtmek istedim. Ve bilgisayar üzerinden hiçbir şekilde "ROM" atmadan kendi ayarlarıyla stabil kullandım. Aynı şeyleri o zaman çıkmış anroid telefonlar için diyemeyeceğim kusura bakmayın. Şu an için amiral gemisi bir telefona bakmasaydınız eğer kesinlikle Samsung alın demezdim. İlk çıktığı zaman Samsung A9 ve Samsung j8+ almıştık. Kısa süre sonra kasmalar meydana geldi. Kameraları iyi değildi.

Bende diyemem. Eski Android telefonlar cok iyi degildi. Ama artik boyle bir durum yok. Gorusunuzu paylaştığınız icin sahsen tesekkur ederim.

Hocam galiba bu konuda bir yanlışınız var normalde telefonların şarjının tam bitmeden %30-%40 civarlarında takılıp sık sık şarj edilmesi öneriliyor diye biliyorum ama.Telefonların bataryalarının bu şekilde daha sağlıklı ve uzun süre kullanılacağı söyleniyor.Yanlışım varsa düzeltiniz :)

İki telefonum var bu telefonum eski olan akıllı arkadaşım. Zaten ikinci telefonumun sebebi ilk telefonum. O yüzden iPhone öneriyorum. Anlaması zor olmasa gerek. 😂
Zaten yeni bir telefon ile eski bir telefonu karşılaştırarak iPhone'un daha iyi olduğunu iddia ediyorsunuz anlaşılan.
O zamanlar da fiyatlar o zamanlara göre uçuk düzeydeydi. Ben sadece eski nesil bir iPhone aldığım için ve yurtdışından aldığımdan dolayı normal bir fiyata gelmişti. 2014'de çıkmış bir telefonu 3 sene sonra aldığım halde stabil çalışıyordu ve 3 sene sıkıntısız güncelleme alarak kullandığımı belirtmek istedim. Ve bilgisayar üzerinden hiçbir şekilde "ROM" atmadan kendi ayarlarıyla stabil kullandım. Aynı şeyleri o zaman çıkmış Android telefonlar için diyemeyeceğim kusura bakmayın. Şu an için amiral gemisi bir telefona bakmasaydınız eğer kesinlikle Samsung alın demezdim. İlk çıktığı zaman Samsung A9 ve Samsung J8+ almıştık. Kısa süre sonra kasmalar meydana geldi. Kameraları iyi değildi.
Yakınım A8+'ı One UI 1.0 ile kasmadan sorunsuz kullanıyor, Xperia XA1 Plus Android 8 ile kasmadan kullanılıyor, LG G2 Android 9 Custom ROM ile kasmadan kullanılıyor, bir arkadaşım Redmi Note 6 Pro'yu kasmadan kullanıyor başka bir arkadaşım Redmi 5'i Android 10 Custom ROM ile kasmadan kullanıyor ve ben Huawei P20 Lite telefonumu Android 9 ile kasmadan kullanıyorum. Kasıyorsa belki sorun sizdedir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı