iPhone 11 nasıl şarj edilmeli?

Pil konusunu kafana takma. %20-%100 arası şarj et. Şarjda telefon ile uğraşma. Pil sağlığı %80 altına düşünce de bataryayı değiştir.

Bu özellik yalnız çoğu cihazda var.

iPhone için Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı ve Şarj Etme>İyileştirilmiş Pil Sağlığı.
iPad de varsa açiyim eve gidince, boşuna taklaya gelmeyek.

Selam arkadaşlar, 2 gün önce iPhone 11 aldım, piline çok dikkat ediyorum. %20 civarlarında şarja takıp %80-85 civarlarında çıkarıyorum. Bu şekilde doğru mu şarj ediyorum?

Yanlış şarj ediyorsun. 20-80 diye bir şey yok. Bu bir şehir efsanesidir. Doğru yöntem 10-100 ya da 20-100 dür.

Artık bu %80 - %20 olayı sıktı. Cihazlarda artık iyileştirilmiş pil şarj özelliği var.

Ayrıca o kadar para verip aldığın güzelim cihazın bataryasinin %40'ını çöpe atmak mantikli mi?

Bu şekilde şarj etmezsen bataryan ölür biter, telefon çöp olur gibi bir şey söylemedim. Buna dikkat ederek şarj edersen bataryanın ömrü uzar. Telefonun kendi ayarlarından pil korumaya aldığınız zaman da %85'te durduruyor şarjı.

Bu şekilde şarj etmezsen bataryan ölür biter, telefon çöp olur gibi bir şey söylemedim. Buna dikkat ederek şarj edersen bataryanın ömrü uzar. Telefonun kendi ayarlarından pil korumaya aldığınız zaman da %85'te durduruyor şarjı.
Durdurmuyor. Yavaşlatiyor isinmasini önlemek icin. Zaten 80 ile 100 arasinda cok uzun suruyor.

Aldığım ilk zamanlar 20-80 arasını denedim ama bir zamandan sonra düzen bozuluyor. İllaki şarjda kullanıyorsun bir zamandan sonra. 1 hafta sonra bu düzene uymamaya başladım ve şu anda pil sağlığım %87. 4-5 ay sonra 2.yılını tamamlayacak.

Bazıları 20-100 diyor bazıları 20-80 sence nasıl edeyim

Yeni konular

Geri
Yukarı