iPhone 11 nasıl şarj edilmeli?

Konuyu biraz hortlatmış olacağım ancak eminim konuyla ilgili kişi sürekli olacaktır. 2008'den bu yana iphone kullanıcısıyım ve her zaman %1 - %100 şarj yaptım. iphone 11 öncesi son cihazım iphone 6 plus. Çıktığı gün almıştım ve 2019 Aralık ayına kadar kullandım. Çekmeceye kaldırırken pil sağlığı %87'ydi hala. Sanırım 8 plus kullananlar dahi 87'nin altındadır. Eğer imkanınız varsa %1-%100'ü tam uygularsanız maksimum verimi alırsınız. Ben tüm cihazlarda bunu uyguladım ve hep en yüksek ve uzun verimliliği aldım.

Birçok konu okudum fakat tam olarak emin olamadım. Bir kısım %10 altına düşünce sarj edin derken bir kısım %20'de şarj edin diyor. Bir kısım tam %100 olunca çıkarın diyor. Bir kısım %80'de çıkarın % 100 de çıkarmak zararlı diyor. Bunların doğrusu nedir? Pilimin en sağlıklı şekilde kalabilmesini istiyorum. Şimdiden teşekkürler.
%20 altını görmeden sarja takın %80’e kadar sarjdan çıkartabilirsiniz ama %80 üstü olduğu zaman %100 olmadan çıkartmayın.

Apple’ın söylediği ve deneyimlerime göre bu işin aslı budur.

%20 altını görmeden sarja takın %80’e kadar sarjdan çıkartabilirsiniz ama %80 üstü olduğu zaman %100 olmadan çıkartmayın.

Apple’ın söylediği ve deneyimlerime göre bu işin aslı budur.
biraz da ben hortlatayım bende yeni aldım bazı yerlerde %20-%80 bazı yerlerde %20-%100 yazıyor %80 in üstüne çıkınca çekmeyin dolsun falan diyorlar %81 seviyesindeyse napıcam bu arada bir de 1 ay da bir ya da 2 3 ayda bir sıfırlamak lazımmış sanırım bu işin olayı ne tam olarak

Birçok konu okudum fakat tam olarak emin olamadım. Bir kısım %10 altına düşünce şarj edin derken bir kısım %20'de şarj edin diyor. Bir kısım tam %100 olunca çıkarın diyor. Bir kısım %80'de çıkarın % 100 de çıkarmak zararlı diyor. Bunların doğrusu nedir? Pilimin en sağlıklı şekilde kalabilmesini istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yüzde 10 ya da 20 de tak yüzde yüz olduğunda prizden çek.

Geri
Yukarı