Çözüldü IPhone 11 şarj %80 olunca otomatik durması nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Eğer telefon yenisiyle belli bir müddet telefon senin şarj alışkanlığı saptamaya çalışır. Şarj alışkanlığını öğrendikten sonra iyileştirilmiş pil şarjını devreye alır. Örnek verecek olursam uzun bir süre gece 12'de şarja takıp sabah 8'de çıkarırsan, telefon şarj ederken %80'e kadar hızlı şarj edip sabah 7-8'e kadar %80'de tutar sen uyanmaya yakın ya da telefonu şarjdan çıkarmaya yakın şarjı %100 olur. Mantık bu şekilde çalışıyor.
Akıllı pil şarjı yanlış bilmiyorusam, ya da kestirmelerle yapabilirsiniz.
Hocam akıllı pil şarjı diye bir ayar bulamadım. Kestirmelerden nasıl yapabilirim?

Ayarlar > Pil > Pil sağlığı ve şarj etme > iyileştirilmiş pil şarjı ayarını etkinleştir.
Ayar zaten açık ama telefon hala %100 şarj oluyor. Telefon yeni olduğu için halen kalibre ediyor bu yüzden olabilir mi?

Eğer telefon yenisiyle belli bir müddet telefon senin şarj alışkanlığı saptamaya çalışır. Şarj alışkanlığını öğrendikten sonra iyileştirilmiş pil şarjını devreye alır. Örnek verecek olursam uzun bir süre gece 12'de şarja takıp sabah 8'de çıkarırsan, telefon şarj ederken %80'e kadar hızlı şarj edip sabah 7-8'e kadar %80'de tutar sen uyanmaya yakın ya da telefonu şarjdan çıkarmaya yakın şarjı %100 olur. Mantık bu şekilde çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistem arkadaşın anlattığı gibi çalışıyor yani samsunglardaki gibi direk şarjı kesme durumu yok. Ben bu şekilde düzenli şarj ederken şuan gündüz vakti de takıyorum ara sıra bu sebeple şarjı kalkmaya yakın olduğum saatte fullemiyor. Hocam bu durumu düzeltme imkanı var mı ne bileyim istatistiği sıfırlama gibi?

Tamamdır hocam teşekkürler.

İyi de verilen cevaplarda herkes iyileştirilmiş pil özelliğinden bahsetmiş. Arkadaş diyor ki; %80 den sonra şarj etmesin telefon. Ben mi yanlış anlıyorum yoksa kimse soruyu mu anlamıyor?

IPhone'da öyle bir özellik yok. Sadece olabilen bir özelliğin açıklamasını yaptım. Eğer şarj etmesin isteniyorsa %80'den sonra şarjdan çekecek telefonu.

Geri
Yukarı