iPhone 11 vs iPhone 12 Mini

Kerem9

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi bu iki model arasındayım.
1 - Araştırmalarıma ve kullanan arkadaşlarımın dediğine göre 11'in şarjı 12 miniye göre oldukça daha iyi gidiyormuş. Boyut olarak da 12 mininin küçük olması çok problem değil fakat sonuçta bu telefonu en az 4-5 sene kullanacağım için bir süre sonra küçük ekran beni sıkar gibime geliyor. Bu iki özellik olarak iPhone 11 benim için bir hayli önde fakat işlemci, özellik olarak da 12 mini daha önde. Sizce bu özellik farkı kullanımda çok büyük bir farklılık yaratır mı yoksa 11'in boyut ve batarya farkı daha mı önemlidir? Aralarında bir tık fiyat farkı var ama o konu çok sorun değil. Sizce hangisini tercih etmek lazım?
2- Bir diğer sorum da depolama. Şu anki Android telefonum 128 GB yaklaşık 44 GB'ı dolu. Fazla oyun oynayan biri değilim sizce Apple'da 64 GB yeterli olur mu?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

1 - araştırmalarıma ve kullanan arkadaşlarımın dediğine göre 11'in şarjı 12 miniye göre oldukça daha iyi gidiyormuş. Boyut olarak da 12 mininin küçük olması çok problem değil fakat sonuçta bu telefonu en az 4-5 sene kullanacağım için bir süre sonra küçük ekran beni sıkar gibime geliyor. Bu iki özellik olarak iPhone 11 benim için bir hayli önde fakat işlemci, özellik olarak da 12 mini daha önde. Sizce bu özellik farkı kullanımda çok büyük bir farklılık yaratır mı yoksa 11'in boyut ve batarya farkı daha mı önemlidir? Aralarında bir tık fiyat farkı var ama o konu çok sorun değil. Sizce hangisini tercih etmek lazım?
2- bir diğer sorum da depolama. Şu anki Android telefonum 128 GB yaklaşık 44 GB'ı dolu. Fazla oyun oynayan biri değilim sizce Apple'da 64 GB yeterli olur mu?

Batarya konusunda iPhone 12 mini sizi hayal kırıklığına uğratır ,ne kadar iPhone 12 mini almak daha mantıklı gibi gözükse de ben tercihimi iPhone 11'den yana yaparım.

1 - araştırmalarıma ve kullanan arkadaşlarımın dediğine göre 11'in şarjı 12 miniye göre oldukça daha iyi gidiyormuş. Boyut olarak da 12 mininin küçük olması çok problem değil fakat sonuçta bu telefonu en az 4-5 sene kullanacağım için bir süre sonra küçük ekran beni sıkar gibime geliyor. Bu iki özellik olarak iPhone 11 benim için bir hayli önde fakat işlemci, özellik olarak da 12 mini daha önde. Sizce bu özellik farkı kullanımda çok büyük bir farklılık yaratır mı yoksa 11'in boyut ve batarya farkı daha mı önemlidir? Aralarında bir tık fiyat farkı var ama o konu çok sorun değil. Sizce hangisini tercih etmek lazım?
2- bir diğer sorum da depolama. Şu anki Android telefonum 128 GB yaklaşık 44 GB'ı dolu. Fazla oyun oynayan biri değilim sizce Apple'da 64 GB yeterli olur mu?

Hocam iPhone 12 mini bataryası kötü iPhone 11 ekranı kötü ama ekranın kötülüğünü çok dizi video izlemiyorsanız anlamazsınız işlemci olarak iPhone 12 mini aşırı önde değil hala dünyanın en güçlü telefon işlemcisine sahip iPhone 11 ama 1-2 sene daha fazla güncelleme alacak iPhone 12 ve ilerleyen zamanlarda işlemcisi daha yavaş yavaşlayacak hocam bu tercih meselesi siz seçeceksiniz eğer bütçeyi arttırabilirseniz iPhone 13 mini alabilirsiniz ya da bu iki telefondan birini siz seçin.

iPhone 11'in ekranı çok kötü, zaten fiyatı bu yüzden ucuz. iPhone 12'nin ölüsü 11'den iyidir.
iPhone 11 kullanıcısı olarak arkadaşın bahsettiği gibi "of çok kötü ekran, bu ekrana bakamam ben bile yahu" denilecek düzeyde kötü bir ekranı yok. AMOLED bir ekran kullanmadığı için kenar çerçeveleri olarak biraz daha kalın. Günlük kullanımda çözünürlük olarak hiçbir fark hissettirmeyecek kadar kaliteli IPS LCD bir ekran kullanılmıştır.

Reis o kadar kötü mü yav :D
Hocam çok fazla dizi video izlemiyorsanız anlamazsınız.
iPhone 11 kullanıcısı olarak arkadaşın bahsettiği gibi "of çok kötü ekran, bu ekrana bakamam ben bile yahu" denilecek düzeyde kötü bir ekranı yok. AMOLED bir ekran kullanmadığı için kenar çerçeveleri olarak biraz daha kalın. Günlük kullanımda çözünürlük olarak hiçbir fark hissettirmeyecek kadar kaliteli IPS LCD bir ekran kullanılmıştır.
Hocam AMOLED ekran ile çok fark var arada ama bu farkı anlayabilmeniz için çok fazla video dizi izlemeniz lazım mesela ben anlarım günde çok video izlerim ama arkadaş çok video izlemiyorsa anlamaz.

Geri
Yukarı