iPhone 11 vs Samsung A73

MassiveTR

Hectopat
Herkese merhaba, öncelikle. Elimde 2 sene önce aldığım Samsung A20s 32 GB telefon var. Telefonun alanı yetmemeye başladı. Donmalar ve kasmalar başladı. Şu an da 2019'da yılında çıkan iPhone 11 ve 2022 yılında çıkan Samsung A73 arasında çok kaldım. Beni uzun süreli götürebilmesi ve kasma donma yaratmaması lazım. Aslında iPhone daha mantıklı geliyor uzun süreli götürebilme ve kasma donma olmaması konusunda ama telefon 2019'da çıktığı için daha ne kadar sene götürebilir bilemiyorum. Samsung tarafına gelince Android olduğu için yine 2-3 sene sonra kasma ve donmalar yaşayacağım büyük ihtimal. Bu arada oyun oynamıyorum. Sadece sosyal medyada ve internette gezinip, video izliyorum. Fotoğraf da çok nadir çekiniyorum.

Galaxy A73. İçerisinde özel soğutma var, saatlerce PUBG gibi bir oyunu termal darboğaz yemeden 60 FPS oynayabiliyorsunuz, ya da HDR film-video izleyebiliyorsunuz, kamerası orta-üst segmentin en iyi kamerası, arayüz Olarak ise Android tarafının en stabil arayüzüne sahip. Özellikle panele önem veren birisiyseniz kesinlikle A73, 2022'de 18.000 TL'ye 2019 model 828p, LCD ve 320 PPI panelli telefon almak çok mantıklı değil. Türkiye'de parasını hak eden bir telefonda değil zaten, iPhone 11 400 dolarken Türkiye'de 18.000 TL, S22 800 dolarken 16.000 TL...

A73'ün 5 yıl yazılım desteği var, 6 sene kullanırsınız. iPhone 11'in 3 sene sonra yazılım desteği bitecek, uygulama desteğine bağlı onu da 4-5 sene kullanırsınız zaten son güncellemelerine doğru batarya performansı düşmesin diye işlemciden epey frekans keserler.

iPhone 11 almanızı önermem, orta parlaklıkta bile siyah renkler o kadar berbat gözüküyor ki... Ayrıca güç tüketmeyen HD ekrana rağmen çok fazla güç tüketiyor.

iPhone 11 ile A73 farklı segmentin telefonları ama dediğim gibi eğer panele önem veriyorsanız A73 alabilirsiniz, eğer berbat siyah renkler benim için önemli diyorsanız 11 alın.

11'in fiyatına S22 almak çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Son düzenleme:
Herkese merhaba, öncelikle. Elimde 2 sene önce aldığım Samsung A20s 32 GB telefon var. Telefonun alanı yetmemeye başladı. Donmalar ve kasmalar başladı. Şu an da 2019'da yılında çıkan iPhone 11 ve 2022 yılında çıkan Samsung A73 arasında çok kaldım. Beni uzun süreli götürebilmesi ve kasma donma yaratmaması lazım. Aslında iPhone daha mantıklı geliyor uzun süreli götürebilme ve kasma donma olmaması konusunda ama telefon 2019'da çıktığı için daha ne kadar sene götürebilir bilemiyorum. Samsung tarafına gelince Android olduğu için yine 2-3 sene sonra kasma ve donmalar yaşayacağım büyük ihtimal. Bu arada oyun oynamıyorum. Sadece sosyal medyada ve internette gezinip, video izliyorum. Fotoğraf da çok nadir çekiniyorum.
İkinci el alacaksın galiba iPhone 11'i.
Eğer alırsan ikinci el;
•XS Max
•iPhone 11
•iPhone 11 Pro
•iPhone 12 gibi cihazlara yönelebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı